wydobycie

Lista artykułów

1460191085 kopalnia chile bhpbilliton bhpbilliton com

Górnictwo: gorsza wycena spółek wydobywczych

- Minione tygodnie to znaczne pogorszenie wyceny spółek górniczych skupionych w indeksie węglowym Dow Jones Coal Index – stwierdziła Agencja Rozwoju Przemysłu w raporcie, który przedstawiał sytuację na światowych rynkach surowców. Został on opublikowany pod koniec kwietnia. ARP podaje, że Dow Jones Coal Index 21 kwietnia wyniósł 37,93 pkt i tym samym stracił 10 proc. w

W marcu wzrost produkcji węgla, po rekordowo niskiej w lutym

W marcu br. polskie kopalnie wydobyły 6 mln ton węgla kamiennego, a sprzedały 6,1 mln ton tego surowca. Oznacza to powrót do poziomu produkcji z ostatnich dwóch miesięcy ub. roku oraz znaczący wzrost w odniesieniu do lutego, kiedy miesięczna produkcja węgla osiągnęła historyczne minimum. Dane dotyczące wielkości produkcji i sprzedaży węgla w marcu podał w piątek katowicki

Górnictwo: PGG stawia na wyższą wydajność i odbudowę frontów

Polska Grupa Górnicza odbudowuje fronty wydobywcze i zwiększa wydajność pracy. To reakcja na skutki decyzji produkcyjnych podjętych w latach 2014-2015. - Liczba ścian wydobywczych w Kompanii Węglowej (na jej bazie powstała PGG – przyp. red.) zmniejszyła się z 42 w roku 2014 r. do 36 w roku 2015. Zakres zrealizowanych w tym czasie robót przygotowawczych wymusił dalsze zmniejszenie

1471423433 paskow okd 5

Czechy: kopalnia Paskov zakończyła wydobycie

Zgodnie z zapowiedzią 31 marca zakończyło się wydobycie w należącej do OKD kopalni Paskov. Zakład od dłuższego czasu przynosił straty. Na powierzchnię wyjechała ostatnia ranna zmiana górników. Kolejnego zjazdu już nie było. Oficjalna uroczystość zamknięcia kopalni odbędzie się 7 kwietnia br. Wówczas na powierzchnię wyjedzie ostatni „wózek” z węglem. Z 1030

Górnictwo: rekordowo niska produkcja węgla w lutym

W lutym tego roku produkcja węgla kamiennego w Polsce była - w ujęciu miesięcznym - rekordowo niska. Kopalnie wydobyły niespełna 5 mln 175 tys. ton węgla, prawie milion ton mniej niż rok wcześniej - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Katowicki oddział Agencji monitoruje sytuację w sektorze węglowym na zlecenie Ministerstwa Energii. W piątek w

Górnictwo: wydobycie PGG wzrośnie nawet o 10 mln t węgla

- Naszym podstawowym celem po fuzji jest takie zainwestowanie pieniędzy, aby kopalnie KHW odwdzięczyły się wynikami - mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w piątek rano (31 marca), tuż po formalnym akcie przeniesienia koncesji na PGG, którego dokonał Mariusz Jędrysek, Główny Geolog Kraju.  Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Tobiszowski wjaśniał zagadnienia związane

Górnictwo: katowicka ARP o wydobyciu węgla w styczniu

Polskie kopalnie w styczniu br. wydobyły 5,635 mln t węgla - poinformował katowicki Odział Agencji Rozwoju Przemysłu. W grudniu ub.r. produkcja wyniosła 6,045 mln t, a w styczniu 2016 r. 5,966 mln t. Krajowi producenci w pierwszym miesiącu roku sprzedali łącznie 5,7 mln t. Stan zapasów na koniec stycznia wyniósł 2,3 mln t, a zatrudnienie 84,5 tys. osób. Jak informowaliśmy w portalu

Ambitni górnicy z G3

Każdego roku kopalnia Pniówek, wchodząca w skład Jastrzębskiej Spółki Węglowej, prowadzi wydobycie średnio w sześciu ścianach. Tyleż samo likwiduje. To stawia zakład w gronie liderów naszego przemysłu wydobywczego węgla kamiennego. Ściany są prowadzone w pokładach o różnych miąższościach od 1,20 do 2,8 m. Eksploatacji surowca towarzyszą zwłaszcza zagrożenia opadem skał