Mniejsze wydobycie węgla, większe ropy naftowej
Wydobycie węgla kamiennego w 2015 r. w stosunku do 2008 r. obniżyło się w Polsce z 84 do 73 mln ton - wynika z piątkowego (16 listopada) wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego. Urząd podkreślił, że w tym czasie spadek wydobycia miał miejsce corocznie, za wyjątkiem roku 2012. Malało również zużycie węgla: w 2015 r. obniżyło się do 73 mln ton z 81 mln ton w 2008 r.