wydobycie

Lista artykułów

1447414798 turow wikimedia

Górnictwo: zagraniczne media o polskim węglu

Polska rozważa zaprzestanie wydobycia węgla w niektórych ze swych kopalń do 2018 r., by nie powiększać nadpodaży surowca i nie pogłębiać spadku cen. Rząd chce ochronić państwowe spółki i nie dopuścić do likwidacji miejsc pracy w górnictwie – donosi portal górniczy mining.com.Media górnicze na świecie zauważyły zmianę rządu w Polsce.

Górnictwo: koszt wydobycia węgla spadł z 300 zł do ok. 240 zł

Koszt wydobycia tony węgla spadł z ok. 300 zł do ok. 240 zł - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński. Dodał, że pełnomocnik rządu ds. górnictwa przekonuje we wtorek (8 września) w Brukseli do tego, że propozycje rządu restrukturyzacji NKW mają charakter rynkowy.- Koszty wydobycia węgla zmalały z trzystu złotych do dwustu kilkudziesięciu. Tam jest około dwustu

Górnictwo: 1,9 mln t węgla z Bogdanki w II kwartale

Lubelski Węgiel Bogdanka w II kwartale 2015 r. wyprodukowała 1,9 mln ton węgla handlowego wobec 1,99 mln ton w I kwartale 2015 r. oraz 2,02 mln ton w II kwartale 2014 r. - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.

Wydobycie węgla kamiennego spadło

W maju wydobycie węgla kamiennego rdr spadło o 4,8 proc., brunatnego o 2,9 proc. Wydobycie węgla kamiennego w maju spadło o 4,8 proc. rdr, a węgla brunatnego spadło o 2,9 proc. rdr. Produkcja stali surowej wzrosła o 20,8 proc. rdr, miedzi rafinowanej wzrosła o 2,7 proc. rdr, a wydobycie gazu ziemnego spadło o 8,2 proc. rdr - podał GUS.Od początku roku względem analogicznego okresu

Górnictwo: w Bogdance ograniczą wydobycie i zatrudnienie

Kopalnia Bogdanka zmniejszy wydobycie i zredukuje zatrudnienie. Według związkowców i władz spółki jest to konsekwencja spadku cen węgla na rynku, ale też pochodna udzielenia pomocy publicznej śląskim kopalniom.Zaniepokojeni pogarszającą się sytuacją Bogdanki związkowcy poinformowali o niej w poniedziałek, na specjalnym spotkaniu, parlamentarzystów Lubelszczyzny,

Górnictwo: koniec wydobycia w Kazimierzu-Juliuszu

Wyjazd wózka z ostatnią toną wyfedrowanego węgla oznacza koniec kopalni. Do takiego zdarzenia doszło w piątek (29 maja) w Sosnowcu w kopalni Kazimierz-Juliusz. Ta ostatnia tona urobku miała wymiar symboliczny dla całego Zagłębia Dąbrowskiego. Ani w Sosnowcu, ani w Zagłębiu Dąbrowskim nie ma już czynnej kopalni węgla kamiennego.

Górnictwo: czy polska kopalnia może być rentowna?

Co wpływa na rentowność kopalń w Polsce? Jakie bariery mają ich szefowie z szybkim uzyskaniem pożądanego wyniku? Czy opłaca się inwestować w nowe zakłady? Czy to prawda, że państwowe kopalnie muszą ustapić prywatnym? - takie m.in. kwestie postawiono uczestnikom panelowej dyskusji w trzecim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Górnictwo: Bogdanka wydobyła blisko 2 mln t w I kwartale

Lubelski Węgiel Bogdanka w kwartale 2015 r. wydobyła 1,99 mln t węgla handlowego – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Wynik ten jest niższy od rezultatu uzyskanego w pierwszych trzech miesiącach ub.r. Wówczas produkcja wyniosła 2,24 mln t. Sprzedaż w I kwartale br. roku wyniosła 1,95 mln t i także była niższa w porównaniu do