Górnictwo: sprzedaż większa niż wydobycie

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

90 proc. energii w Polsce wytwarza się z węgla kamiennego i brunatnego

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

W kwietniu krajowi producenci węgla kamiennego wydobyli 5,2 mln t surowca - podał katowicki Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu. Wydobycie w ciągu czterech pierwszych miesięcy roku wyniosło 22,9 mln t.

Sprzedaż węgla w kwietniu sięgnęła 5,7 mln t, a łącznie po czterech miesiącach 2016 r. 23 mln t. Na zwałach polskich kopalń w ostatnim dniu kwietnia znajdowało się natomiast 5,5 mln t zapasów, niemal o 500 tys. t mniej niż pod koniec pierwszego kwartału br.

Zatrudnienie w kopalniach wynosiło 89,6 tys. osób i w ciągu miesiąca spadło o 768 osób. Od początku roku stan zatrudnienia w polskich kopalniach zmalał o 2483 pracowników.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Guido dzien

O bezpieczeństwie w pokopalnianej przestrzeni

W wakacyjny czwartek, 16 lipca, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa.

Hennig-Kloska; Polska zbudowała koalicję domagającą się reformy EU ETS

Polska zbudowała koalicję 10 państw członkowskich domagających się reformy EU ETS i realistycznej ścieżki redukcji emisji - poinformowała w środę ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że list z postulatami koalicjantów został przekazany Komisji Europejskiej.

Co trzeci Polak w ciągu ostatniego roku zetknął się z próbą cyberoszustwa

Co trzeci ankietowany Polak przyznał, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otrzymał podejrzaną wiadomość lub telefon, które mogły być próbą podszycia się pod instytucję publiczną - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów.

Katowice Airport obsłużył ponad 28 tys. ton lotniczego frachtu w pierwszym pólroczu

Blisko 28,4 tys. ton lotniczego frachtu obsłużono w I poł. 2026 r. w terminalu cargo katowickiego lotniska. To o blisko 30 proc. więcej, niż przed rokiem - podały w środę służby prasowe portu.