wydobycie

Lista artykułów

Górnictwo: nie będzie niższej akcyzy na prąd dla kopalń

Nie będzie niższej akcyzy od prądu wykorzystywanego przy wydobyciu węgla kamiennego – czytamy w czwartkowym, 8 marca, wydaniu Dziennika Gazeta Prawna. Zgodę na to musiała wyrazić Komisja Europejska. Postępowanie notyfikacyjne w tej sprawie zostało zawieszone w Brukseli. Informacje DGP potwierdziła Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz

1519484612 11 dolarcgal k4 m

Górnictwo: plan ruchu - rzecz święta

Plan ruchu zakładu górniczego stanowi jedną z podstaw działalności każdego przedsiębiorcy parającego się eksploatacją kopalin. Zawiera opis przedsięwzięć organizacyjno-technicznych i zadań produkcyjnych niezbędnych do wykonywania w celu utrzymania należytego stanu bezpieczeństwa, prawidłowej gospodarki złożem oraz działań zapobiegających negatywnemu wpływowi eksploatacji

Górnictwo: JSW wydobyła więcej węgla koksowego

Jastrzębska Spółka Węglowa w IV kwartale 2017 r. wyprodukowała blisko 3,5 mln t węgla i prawie 0,9 mln t koksu. Wynik operacyjne za ostatnie trzy miesiące ub.r. spółka przedstawiła w piątek, 23lutego, w raporcie, który dotarł do redakcji portalu nettg.pl. W IV kwartale 2017 r. JSW wydobyła 2,57 mln t węgla koksowego. Jest to wynik o 0,02 mln t lepszy w porównaniu z III kwartałem

Wydajność do poprawy

Zwiększenie wydajności pracy w Polskiej Grupie Górniczej było jednym z najważniejszych tematów rozmów pomiędzy szefami resortu energii, zarządem spółki i stroną społeczną. A jest o czym rozmawiać, bo jest to kluczowy dla osiągnięcia trwałej rentowności wskaźnik. Podczas ostatniego spotkania zarządu PGG ze związkowcami, w którym wzięli również udział szefowie

Niskie pokłady, wysokie wymagania

Trwa alokacja pracowników likwidowanego ruchu Śląsk kopalni Wujek-Śląsk do ruchu Pokój kopalni Ruda. Jest szansa, że przenoszeni górnicy zaspokoją nawet w stu procentach braki kadrowe, zwłaszcza w oddziałach wydobywczych. Warunki geologiczno-górnicze w nowym miejscu pracy są nieco trudniejsze, ale kierujący ruchem Czesław Bubała wierzy, że załoga szybko się zaaklimatyzuje. -

GUS: polskie kopalnie wydobyły blisko 66 mln t węgla

W ub. roku polskie kopalnie wyprodukowały ponad 65,8 mln t węgla kamiennego - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). To blisko 4,8 mln t mniej niż w roku 2016; spadek produkcji przekroczył 6,5 proc. O prawie 1 mln t wzrosła zaś produkcja węgla brunatnego. W środę, 24 stycznia, GUS opublikował dane dotyczące produkcji ważniejszych wyrobów przemysłowych w grudniu

Górnictwo: PGG wydobędzie w tym roku ponad 30 mln ton

Polska Grupa Górnicza (PGG) zakończy 2017 r. wydobyciem węgla powyżej 30 mln t - poinformował we wtorek, 19 grudnia, prezes PGG Tomasz Rogala. Grupa jest największym producentem węgla nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. - Wydobędziemy nieco powyżej 30 mln t - chcemy te 30 mln t przekroczyć, ale to jest niewielka ilość - powiedział dziennikarzom prezes,

1513415642 upstream norway norway pgnig pl

Ropa i gaz: PGNIG przygotowuje wydobycie w Norwegii

Spółka PGNiG Upstream Norway wraz z norweskimi partnerami złożyła w tamtejszym Ministerstwie Ropy i Energii wniosek o przyjęcie planów zagospodarowania złóż Ærfugl i Skogul. Zakładają one rozpoczęcie w 2020 roku wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej. Jak poinformował Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNIG S.A., na decyzję norweskich władz spółka musi poczekać 3-4 miesiące,