wydobycie

Lista artykułów

Węgiel: w lipcu kopalnie więcej sprzedały niż wydobyły

W lipcu br. po raz pierwszy od pół roku miesięczna sprzedaż węgla była wyższa od miesięcznej wielkości wydobycia tego surowca - kopalnie wydobyły ok. 5,1 mln t węgla, a sprzedaż wyniosła 5,2 mln t - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). W grudniu ub.r oraz w styczniu br. wielkość sprzedaży węgla była wyższa od miesięcznej wielkości produkcji

Fedrowanie zasila kasę

W rankingu najbogatszych polskich gmin i miast od lat czołowe miejsca zajmują samorządy, które na swoich terenach mają kopalnie – odkrywki węgla brunatnego lub kopalnię miedzi. Nie inaczej było w minionym roku. Pozycję lidera wśród gmin utrzymał Kleszczów, a wśród miast powiatowych Polkowice. Zestawienie od lat przygotowuje czasopismo „Wspólnota”, które zajmuje się

Spadło wydobycie i sprzedaż węgla kamiennego

W pierwszym półroczu br. polskie kopalnie wyprodukowały blisko milion ton węgla kamiennego mniej niż w tym samym okresie rok temu, a sprzedaż tego surowca była mniejsza o ponad 2 mln ton - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). W piątek katowicki oddziału Agencji, który monitoruje rynek węgla i sytuację w górnictwie, przedstawił dane dotyczące wydobycia i sprzedaży

Górnictwo: ile węgla wydobędzie w tym roku PGG?

Polska Grupa Górnicza (PGG) zamierza wydobyć w tym roku prawie 31 mln ton węgla; do połowy roku wielkość wydobycia osiągnęła 14-15 mln ton - poinformował w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Miniony rok PGG zamknęła produkcją węgla rzędu 30 mln ton. Grupa jest największym producentem węgla nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Tegoroczny plan

Górnictwo: w maju wydobycie wyższe od sprzedaży

W maju tego roku polskie kopalnie wyprodukowały blisko 5,3 mln t węgla kamiennego, a wielkość sprzedaży tego surowca zbliżyła się do 5,1 mln t - wskazują dane Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). W maju ub. roku wielkości wydobycia i sprzedaży były na poziomie 5,5-5,6 mln ton. Z przedstawionych w czwartek, 5 lipca,  danych katowickiego oddziału Agencji, który monitoruje rynek węgla i

KGHM: produkcja i sprzedaż miedzi mniejsze niż rok temu

Produkcja miedzi płatnej w grupie KGHM wyniosła w maju 53,5 tys. ton, czyli spadła 6 proc. rok do roku. Sprzedaż miedzi w tym okresie wyniosła 49,8 tys. ton i była niższa rdr o 11 proc. - podała spółka w komunikacie. - Mniejsza produkcja miedzi (spadek o 12 proc.) wynika głównie z postoju remontowego instalacji do przetopu koncentratów w Hucie Miedzi Głogów II, który trwał od 8

Tauron: premia dla górników, podwyżki dla ciepłowników

Do końca czerwca 2018 r. pracownicy spółki Tauron Wydobycie otrzymają średnio 1850 zł jednorazowej premii, natomiast w spółce Tauron Ciepło nastąpi w tym roku podwyżka wynagrodzeń o co najmniej 120 zł brutto - wynika z piątkowej, 15 czerwca, informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Pracownicy Tauron Ciepło zarobią więcej Co najmniej o 120 zł brutto wzrosną w tym roku

1527255737 imielin rdos fbtvp3

Górnictwo: protest przeciwko wydobyciu pod Imielinem

Należąca do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalnia Piast-Ziemowit za osiem lat chce rozpocząć wydobycie węgla ze złoża Imielin Północ, gdzie znajduje się ok. 70 mln ton wysokiej jakości surowca. Przeciwni tym planom są mieszkańcy gminy, którzy obawiają się szkód górniczych. W maju tego roku kopalnia, która od kilku lat rozpoznawała złoże w Imielinie, złożyła do