wydobycie

Lista artykułów

Koronawirus nie odpuszcza górnikom

Do blisko 2,7 tys. wzrosła we wtorek, 19 maja, liczba górników, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Spośród pięciu zatrzymanych z tego powodu kopalń, jak dotąd wydobycie węgla wznowiła - w ograniczonym zakresie - jedynie bytomska kopalnia Bobrek. Stopniowo przygotowują się do tego kolejne zakłady. Do spółek węglowych wciąż napływają wyniki prowadzonych na szeroką

Kopalnia Bobrek zamierza częściowo wznowić wydobycie

Bytomska kopalnia Bobrek, która przed czterema dniami wstrzymała wydobycie węgla z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zamierza w najbliższy poniedziałek częściowo wznowić produkcję, w oparciu o pracowników z negatywnymi wynikami testów na obecność Sars-CoV-2. - Oceniamy, że dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji badań przesiewowych, które objęły ok. 2,7 tys.

Wicepremier nie wyklucza wyłączenia z wydobycia kolejnych kopalń

- W tym momencie bezpieczeństwo energetyczne Polski nie jest zagrożone, mamy duże zapasy węgla - zapewnił w poniedziałek, 11 maja, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Nie wykluczył wyłączenia z wydobycia kolejnej kopalni lub dwóch. Wicepremier pytany był w Radio Plus o bezpieczeństwo energetyczne Polski w kontekście problemów polskich kopalń wywołanych

1548343105 cysterna lng pgnig

Większe wydobycie z krajowego złoża

Jak poinformowali przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, sukcesem zakończyły się testy kolejnego odwiertu na największym złożu gazowym w Polsce. Prace wiertnicze zrealizowane w ostatnim czasie pozwolą zwiększyć wydobycie z „Przemyśla” o 13 procent rocznie. Jak można przeczytać w nadesłanym komunikacie, odwiert eksploatacyjny Przemyśl-318K został wykonany

Przez koronawirusa kopalnie nie prowadzą wydobycia

Jak poinformowali w czwartek (30 kwietnia) przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej, w związku z pojawieniem się nieprawdziwych informacji, spółka oświadcza, że kopalnie Jankowice i Murcki-Staszic zgodnie z deklaracją wstrzymały wydobycie od 27 kwietnia. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Jak można przeczytać w

1562672549 grzegorz 4 1

Tauron ograniczy czas pracy i wynagrodzenia o 20 procent

Od maja, przez trzy miesiące, kopalnie spółki Tauron Wydobycie nie będą wydobywać węgla w środy, a miesięczne wynagrodzenia pracowników zmniejszą się o 20 proc. Zarząd firmy podpisał ze związkowcami porozumienie w tej sprawie. Pozwoli to spółce skorzystać ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. - Chcemy ochronić nasze zakłady górnicze przed negatywnymi skutkami rynkowymi

1565681438 jswscianakopalnia

Wydobycie w górę

Pod koniec minionego tygodnia Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała komunikat giełdowy z wynikami produkcyjnymi w pierwszym kwartale. To jedna z niewielu pozytywnych informacji w ostatnim czasie, który zdominowały hiobowe wieści dotyczące bardzo złej sytuacji nie tylko górnictwa, ale również całej gospodarki w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Kopalnie

Produkcja węgla spadła

Produkcja węgla kamiennego w marcu w Polsce spadła o 7,4 proc. rdr i wyniosła 5.068 tys. ton - podał Główny Urząd Statystyczny. Mdm produkcja węgla wzrosła o 2,0 proc. W okresie styczeń-marzec produkcja spadła o 2,1 proc. rdr do 15.270 tys. ton.  Przypomnijmy, że w minionym roku przez osiem miesięcy wielkość sprzedaży węgla była niższa od wielkości wydobycia, zaś