Koronawirus nie odpuszcza górnikom
Do blisko 2,7 tys. wzrosła we wtorek, 19 maja, liczba górników, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Spośród pięciu zatrzymanych z tego powodu kopalń, jak dotąd wydobycie węgla wznowiła - w ograniczonym zakresie - jedynie bytomska kopalnia Bobrek. Stopniowo przygotowują się do tego kolejne zakłady. Do spółek węglowych wciąż napływają wyniki prowadzonych na szeroką