wydobycie

Lista artykułów

W Bobrku ruszyli z kopyta

Stabilizuje się sytuacja w ruchu Bobrek kopalni Bobrek-Piekary w Bytomiu. Już w połowie czerwca moce produkcyjne zakładu powinny osiągnąć sto procent. Obecnie wydobycie prowadzone jest trzema ścianami. Na przełomie kwietnia i maja epidemia koronawirusa mocno dała się we znaki bytomskiej kopalni. Absencja wśród załogi sięgnęła ponad 70 proc. Wstrzymano wszelkie roboty.

Górnicza spółka zastosowała system Cyfrowe Złoże

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakończyło wiercenie i testy otworu eksploatacyjnego Paproć-66H w gminie Nowy Tomyśl - poinformowały w środę, 3 czerwca, służny prasowe spółki. Zastosowanie systemu Cyfrowe Złoże pozwoliło na wybór efektywniejszego rozwiązania produkcyjnego. Planowane roczne wydobycie tylko z tego odwiertu wyniesie ok. 45 mln m sześc. gazu ziemnego

Nadłożyli tempa robót, pokonali koronawirusa

Stabilizuje się sytuacja w ruchu Bobrek kopalni Bobrek-Piekary w Bytomiu. Obecnie wydobycie prowadzone jest trzema ścianami. Pełne moce produkcyjne bytomskiej kopalni oscylują w granicach od 6 do 8 tys. t węgla na dobę. Załoga już w ubiegłym tygodniu - mimo wymuszonego obecną sytuacją ograniczenia obłożenia robót - osiągnęła wydobycie rzędu 5 tys. t /dobę. Sprzedaż węgla na

Wydobycie węgla brunatnego w dół

Produkcja węgla brunatnego w kwietniu w Polsce spadła o 9,1 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku i wyniosła 3,430 mln ton - podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu do marca br. produkcja węgla brunatnego wzrosła o 3,7 proc. W okresie styczeń-kwiecień produkcja spadła o 15,9 proc. rdr do 14,548 mln. ton. Przypomnijmy, że z danych zaprezentowanych przez

Znaczny spadek produkcji węgla kamiennego

Produkcja węgla kamiennego w kwietniu w Polsce spadła o 20,6 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej i wyniosła 4,24 mln t - podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu do marca br. produkcja węgla kamiennego spadła o 16,3 proc. Natomiast w okresie styczeń-kwiecień produkcja spadła o 6,8 proc. rdr do 19,51 mln t.   Jak podawał wcześniej GUS, w styczniu

Wznawiające wydobycie kopalnie osiągną połowę mocy wydobywczych

Trzy kopalnie Polskiej Grupy Górniczej, które wstrzymały produkcję w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem w tym tygodniu mają osiągnąć 50 proc. mocy wydobywczych. Przywócenie normalnego poziomu produkcji możlwie będzie najwcześniej w kolejnym tygodniu. Ruch Jankowice i kopalnia Murcki-Staszic wstrzymały wydobycie pod koniec kwietnia, a na początku maja dołączyła do

Ponad 3,3 tys. górników z koronawirusem

50 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono minionej doby wśród górników dwóch spółek węglowych. Ogółem w niedzielę, 24 maja, rano zakażonych było 3323 górników z kilkunastu kopalń, wobec 3273 osób raportowanych w sobotę rano. Wśród górników wykonano dotąd ponad 36 tys. badań przesiewowych na obecność koronawirusa - w ramach tych testów potwierdzono 2555 zakażeń.

Spadało wydobycie i import węgla

Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Węgla Brunatnego Euracoal opublikowało statystyki odnośnie produkcji i importu węgla w Unii Europejskiej w ubiegłym roku. Jak pokazują zaprezentowane dane, spadało tak wydobycie jak i import węgla. W ubiegłym roku krajach UE wydobyto 67,2 mln ton węgla kamiennego, wobec 76,4 mln ton rok wcześniej. Zdecydowana większość wydobycia