wydobycie

Lista artykułów

Rybnik blokuje budowę kopalni

Rada miasta Rybnika, sprzeciwiająca się eksploatacji węgla z położonego w tym mieście złoża Paruszowiec, zmieniła podczas czwartkowej sesji plan zagospodarowania przestrzennego, aby zablokować możliwość budowy zakładu górniczego. Rybniccy radni oddali za zmianą miejscowego planu dla obszaru w rejonie ul. Golejowskiej, gdzie miałby zostać ulokowany zakład, 23 głosy - przy

Postępowanie w sprawie złoża Paruszowiec zakończone

Prowadzone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Katowicach postępowanie dowodowe, dotyczące potencjalnej eksploatacji przez prywatnego inwestora złoża węgla Paruszowiec w Rybniku (Śląskie), zostało zakończone. Na wniesienie ostatnich uwag strony postępowania mają czas do 12 maja. Po upływie tego terminu sprawa zostanie rozpatrzona w oparciu o posiadane dowodowy i

Skomplikowana sytuacja w PG Silesia

- Kopalnia Silesia nie wstrzymała wydobycia, ale będzie reagować adekwatnie do dalszego rozwoju wydarzeń. Jeśli nadal będą problem z odbiorami węgla, to w ślad za tym pójdą stosowne decyzje – powiedziała dziennikarzowi portalu netTG.pl Małgorzata Bajer, rzeczniczka spółki PG Silesia, do której należy czechowicka kopalnia. Rzeczniczka przyznała, że PG Silesia od pewnego czasu

1567153779 sciana jsw dawid lach

Wydobycie wystrzeliło w górę

W czwartek, 16 kwietnia, Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała komunikat giełdowy z wynikami produkcyjnymi w pierwszym kwartale br. Kopalnie spółki wydobyły więcej węgla, zauważalny jest zwłaszcza skokowy wzrost produkcji węgla koksowego. Okres od początku stycznia do końca marca, to czas kiedy na produkcję nie miał jeszcze wpływu kryzys związany z pandemią koronawirusa. W

Wstrzymywanie wydobycia ropy coraz bliżej

Zmiany na rynkach ropy są już zbyt głębokie, by skoordynowane działania producentów przyniosły pozytywne efekty - ocenia bank inwestycyjny Goldman-Sachs. W ocenie banku, niezbędne będzie wstrzymywanie produkcji ropy z pól na lądzie, także w Rosji. W najnowszym biuletynie Commodity Research Goldman-Sachs stwierdza, że degradacja rynku ropy poszła za daleko, a ceny spadły tak nisko,

Przybyło węgla na przykopalnianych zwałach

Ponad 700 tys. ton węgla przybyło w lutym br. na zwałach polskich kopalń węgla kamiennego. O tyle lutowa produkcja węgla przewyższyła wielkość jego sprzedaży w tym okresie - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, monitorującego rynek węgla i sytuację w górnictwie. Z opublikowanych w środę, 1 kwietnia, danych Agencji wynika, że w lutym br. kopalnie

1497473653 lotos lotos pl

Rozpoczęcie wydobycia przesunięte

Grupa Lotos z powodu wpływu pandemii wirusa SARS-CoV-2 przesuwa szacowany termin rozpoczęcia wydobycia ropy naftowej ze złoża YME na czwarty kwartał 2021 r. - poinformowała spółka w komunikacie. Lotos poinformował w komunikacie, że w rezultacie pandemii wirusa SARS-CoV-2 pojawiły się okoliczności, które uniemożliwiają rozpoczęcie wydobycia ze złoża YME w dotychczas zapowiadanym

OKD ma biznesplan, wydobędzie 3,7 mln t węgla

Czeska spółka węglowa OKD podała, że w br. zamierza wydobyć 3,7 mln t węgla. - Jest to zgodne z biznesplanem na 2020 r., Który został zatwierdzony w lutym br. przez zarząd spółki, a następnie w marcu przez jedynego właściciela firmy, jaką jest działająca w imieniu czeskiego resortu finansów spółka Prisko. - Przygotowując biznes plan, podkreśliliśmy potrzebę