wydobycie

Lista artykułów

Zaktualizowana strategia JSW

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zatwierdziła Strategię na lata 2020-2030 – poinformowała spółka w raporcie. Przewiduje ona m.in. stopniowy wzrost wydobycia węgla do ok. 18 mln t w 2030 r. z ok. 14,8 mln t w 2019 r. przy stabilnym poziomie produkcji koksu na poziomie ok. 3,5 mln t i uzyskanie średniej marży EBITDA w latach 2020-2030 na poziomie co najmniej 25 proc.

Spółka będzie wydobywać cztery razy więcej niż obecnie

Przed tygodniem spółka PGNiG Upstream Norway, należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, uzyskała zgodę administracyjną na zakup kolejnych udziałów w koncesjach na Morzu Północnym. Według szacunków, dzięki wszystkim obecnie posiadanym aktywom, bez uwzględnienia kolejnych planowanych akwizycji, przedsiębiorstwo będzie mogło za cztery lata wydobywać ok. 1 mld, a w

1471423464 staric dawny paskov okd old ich hadvi k 5

Opóźnienie czasowe, czy zmiana strategii?

Obwodowy Urząd Górniczy w Ostrawie zawiesił postępowanie o wydanie koncesji na prowadzenie przez spółkę węglową OKD wydobycia węgla pod Starym Miastem w Karwinie. Jak informuje Urząd, 27 stycznia br. kierownictwo OKD samo zwróciło się o wycofanie wniosku w tej sprawie. OKD przekazało zaś informację, że definitywnie nie rezygnuje z ubiegania się o to zezwolenie. - Powodem jest

Rekordziści z Zofiówki najlepsi w JSW

Kto pamięta sukces górników z oddziału GRP-2 ruchu Zofiówka? Przed rokiem wydrążyli oni w miesiąc 442 m chodnika nadścianowego G-2 w pokładzie 416/3, osiągając tym samym wynik nienotowany w historii całej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Było im chyba mało, skoro w pod koniec ub.r. pobili swój własny rekord o 75 m. Obecnie ustanowiony przez GRP-2z rekord JSW, to wydrążone w

Rzeczpospolita: dwa scenariusze dla PGG

Polska Grupa Górnicza stoi na rozdrożu. Jeśli nie sprzeda energetyce całej swojej produkcji, rozważa zmniejszenie wydobycia węgla i odchudzenie całej grupy - dowiedziała się "Rzeczpospolita". "W Polskiej Grupie Górniczej, kontrolowanej przez największe krajowe koncerny energetyczne, zrodziły się dwa pomysły na to, jak poradzić sobie z rosnącymi zapasami węgla i utrzymać

Wydobycie - coś drgnęło

Produkcja węgla kamiennego w grudniu 2019 r. w Polsce wzrosła o 4,2 proc. rdr i wyniosła 4952 tys. t - podał Główny Urząd Statystyczny. Miesiąc do miesiąca produkcja węgla spadła o 3,7 proc., a w całym 2019 r. spadła o 2,8 proc. rok do roku do 61 856 tys. t. Przypomnijmy, że produkcja węgla kamiennego w listopadzie 2019 r. w Polsce spadła o 7,4 proc. rok do roku i wyniosła 5 143

Górniczy Robokop na kółkach

Filmowy Robocop został stworzony przez specjalistów z branży robotyki. Był efektywniejszy od człowieka, tańszy w utrzymaniu i odporny na zagrożenia. Górniczy Robokop jest również owocem doświadczeń nad robotyzacją, ale w górnictwie. Posiada wiele cech filmowego bohatera, a na dodatek doskonale sprawdza się w warunkach dołowych. Nie musi przypominać swoim wyglądem górnika.

Większe wydobycie, mniejsza sprzedaż

Grupa KGHM w grudniu 2019 roku sprzedała 61,9 tys. t miedzi. To wynik o 8 proc. niższy niż przed rokiem – poinformował KGHM w komunikacie. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w tym czasie 59,3 tys. t, co wobec wyniku 57,7 sprzed roku oznacza wzrost o 3 proc. rdr. W okresie styczeń-grudzień 2019 r. produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 701,6