wydobycie

Lista artykułów

Bielszowice szykują nowe ściany

Już w drugiej połowie przyszłego roku ruch Bielszowice kopalni Ruda będzie prowadził eksploatację z trzech ścian jednocześnie. Wdrożone zostaną nowoczesne maszyny i urządzenia, dzięki którym zwiększona zostanie produkcja węgla o wysokich parametrach jakościowych. W roku 2021 r. ruch Bielszowice będzie prowadził eksploatację ścianami: 514 w pokładzie 510wg, 001z w pokładzie

Miliardowa strata spóki węglowej

Drastycznie maleje wydobycie czeskich kopalń należących do koncernu OKD. Kierownictwo spółki zaktualizowało roczny plan. Wynika z niego, że kopalnie wydobędą 2,1 mln t. surowca, czyli o 40 proc. mniej niż w 2019 r. OKD z roku na rok notuje coraz większe straty. W ub.r. było to 934 mln koron (861 mln koron netto). Warto przypomnieć, że jeszcze w 2018 r. wydobycie w kopalniach OKD

Czesi wznawiają wydobycie

Po szesnastu tygodniach przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa czeska spółka węglowa OKD wznowiła produkcję. Nie oznacza to jednak definitywnego przerwania testowania załogi. Będzie ono nadal kontynuowane. – Udało nam się wznowić eksploatację w czterech ścianach. Prace przygotowawcze trwają ponadto w czterech przodkach. W sumie przygotujemy pięć ścian do eksploatacji

Ruszyła rekordowa ściana, ma 7 km wybiegu

Lubelski Węgiel Bogdanka - będąca częścią Grupy Enea - rozpoczęła eksploatację ściany o rekordowo długim, bo wynoszącym 7 km wybiegu. Jak informują służby prasowe spółki, to najdłuższa eksploatowana obecnie ściana w górnictwie węgla kamiennego na świecie. Znajduje się w pokładzie 391 w Polu Stefanów. Przy eksploatacji tej rekordowej ściany wykorzystywanych będzie wiele

Wydobycie mniejsze niż przed rokiem, ale większe niż w maju

Produkcja węgla kamiennego w czerwcu spadła o 18,4 proc., po spadku o 39,5 proc. rdr w maju i wyniosła 3.836 tys. ton - podał Główny Urząd Statystyczny. Mdm produkcja węgla wzrosła o 20,2 proc. W okresie styczeń-czerwiec produkcja spadła o 14,1 proc. rdr do 26.538 tys. ton. Produkcja węgla brunatnego w czerwcu w spadła natomiast o 10,3 proc. rdr, po spadku o 11,5 proc. maju i

Czesi zdecydowani na zamknięcie kopalń OKD

Czesi mają już wstępny plan likwidacji górnictwa węgla kamiennego. Wydobycie ma być wstrzymane do końca 2021r. lub 2022 r. Plany fedrowania do 2025 r. lub nawet 2030 r., czego zwolennikiem był m.in. premier Andrej Babiš, nie wchodzą już w grę. Informację o zamiarze przyspieszenia likwidacji kopalń należących do OKD potwierdziły: Czeska Telewizja w swym programie CT24 oraz portal

Halemba szykuje nowe fronty wydobycia

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa załoga ruchu Halemba kopalni Ruda wznowiła eksploatację pokładów; 402 oraz 414/1 ścianami 7a i 4. Wydobycie węgla prowadzone jest na dotychczasowym planowanym poziomie. Realizowane są ponadto roboty przygotowawcze. - Skupiamy się  na uruchomieniu ściany 1c w pokładzie 405 w partii L. Rejon ten  się on dużą miąższością pokładu od

W Pniówku wiedzą, jak fedrować ekologicznie

Sześcioma ścianami prowadzą obecnie wydobycie brygady kopalni Pniówek. Prace przygotowawcze realizowane są w 16 przodkach. Na przełomie sierpnia i września ruszy kolejna ściana, B6 w pokładzie 404/2. Trwa właśnie jej zbrojenie. Ściana 404/2 ma być wysokowydajna. Zakładane wydobycie to ok. 3 tys. surowca t na dobę. Równolegle trwają prace przy pogłębianiu szybu IV, który w