Powrót do fedrowania w węglowych spółkach
Od poniedziałku, 6 lipca, do pracy wróciło 10 kopalń i ruchów należących do Polskiej Grupy Górniczej. Ponad trzytygodniowy przestój był spowodowany pandemią koronawirusa. Epidemia w kopalniach stopniowo wygasa. Decyzję o wstrzymaniu wydobycia 8 czerwca podjął wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Przekonywał, że mimo podjęcia szczególnych kroków