samorząd

Lista artykułów

Katowiccy urzędnicy dostaną podwyżki

O 1000 zł brutto wzrosną od 1 listopada wynagrodzenia pracowników jednostek podległych Urzędowi Miasta w Katowicach. Wzrost płac w miejskich instytucjach samorządowych został zagwarantowany w porozumieniu podpisanym przez „Solidarność” i inne organizacje związkowe z prezydentem Katowic w 2018 roku - poinformowali przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej Solidarności. – Są to

Węgiel dystrybuowany przez samorządy w cenie do 2 tys. zł za tonę

- Węgiel dystrybuowany przez samorządy będzie mógł być sprzedawany dla odbiorców w cenie do 2 tys. zł za tonę - zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Otwocku premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na początku dystrybucji gospodarstwo domowe będzie mogło kupić do dwóch ton węgla. Premier podczas konferencji prasowe mówił o założeniach ustawy, która będzie

Do końca 2022 r. rząd planuje przyjąć ustawę o preferowanym zakupie węgla

Do końca 2022 r. rząd planuje przyjąć ustawę o preferencyjnym zakupie węgla kamiennego. Ma ona umożliwić spółkom Skarbu Państwa współpracę z gminami w celu rozdysponowania węgla do gospodarstw domowych przy niższych cenach zakupu - wynika z wpisu do wykazu prac rządu. Jak wynika z wpisu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, projektowana ustawa o zakupie

Rząd zachęca samorządy do dystrybucji węgla

- Kluczową kwestią jest rzetelny dialog z samorządami, tak, aby wypracować najlepsze rozwiązanie, które w praktyce będzie działało - powiedział w środę wiceminister finansów Artur Soboń odnosząc się do możliwości dystrybucji węgla przez samorządy. Soboń w środę w Programie 1 Polskiego Radia odniósł się do możliwości dystrybucji węgla przez samorządy. - Kluczową

Około 40-milionowy ubytek w przyszłorocznym budżecie Rudy Śląskiej

Mimo uzupełniania finansów samorządów ze środków rządowych, w zestawieniu z utraconymi dochodami w przyszłorocznym budżecie Rudy Śląskiej ubytek wyniesie około 40 mln zł - podał w piątek samorząd. Prezydent miasta Michał Pierończyk zaapelował o reformę gwarantującą większe środki dla samorządów. W piątek do budżetu Rudy Śląskiej wpłynęło 8,5 mln zł ze środków

Rząd chce dopłacać do importowanego węgla i jego dystrybucji przez samorządy

- Rząd planuje współfinansować dystrybucję importowanego węgla przez samorządy oraz dopłacać do jego ceny, aby ta dla końcowego odbiorcy była na poziomie około 2 tys. zł za tonę - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak powiedział na konferencji prasowej Müller, rząd zamierza w przyszłym tygodniu przedstawić projekt przewidujący m.in. dopłaty dla

W przyszłym tygodniu projekt specjalnej taryfy na prąd m.in. dla samorządów

- W przyszłym tygodniu rząd przedstawi szczegóły propozycji specjalnej taryfy, która ma ochronić samorządy, podmioty wrażliwe czy małe i średnie firmy przed wielokrotnymi podwyżkami cen energii elektrycznej - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak podkreślił Müller w czwartek na konferencji prasowej po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z

Ruda Śląska z nowym prezydentem

Michał Pierończyk został nowym prezydentem Rudy Śląskiej - podały służby prasowe rudzkiego magistratu. W drugiej turze wyborów uzyskał 18 446 głosów, co przełożyło się na 73 proc. poparcia. Rywalem Pierończyka był Krzysztof Mejer, który zdobył 6 805 głosów. Frekwencja wyniosła 25,12 proc. Zarówno Pierończyk, jak i Mejer pełnili funkcję wiceprezydentów miasta.