samorząd

Lista artykułów

Ponad dwa tysiące gmin zgłosiło zapotrzebowanie na dystrybucję węgla

- Do systemu, który wdrożyliśmy kilka tygodniu temu, swoje zapotrzebowanie na dystrybucję węgla zgłosiło ok. 2,3 tys. gmin w Polsce - powiedział w piątek wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. Zaznaczył, że węgiel trafił do ok. 20-25 proc. gmin W piątek w siedzibie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Skarszewach (woj. pomorskie) rozpoczęła się dystrybucja węgla

Spółki i samorządy podpisują umowy na dostawy węgla, pierwsze już zrealizowano

- Samorządy i spółki energetyczne podpisują umowy na dostawy węgla, który trafi do gospodarstw domowych na podstawie ustawy o preferencyjnej sprzedaży opału przez gminy. Pierwsze dostawy już zrealizowano, kolejne, w szerszym zakresie, nastąpią w przyszłym tygodniu - podał rzecznik rządu Piotr Müller. - Zainteresowanie samorządów jest duże. W tej chwili pomiędzy spółkami

2,3 tys. gmin zarejestrowało się w systemie dystrybucji węgla

- Około 2,3 tys. gmin na prawie 2,5 tys. wszystkich gmin w Polsce zarejestrowało się w programie dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie - poinformował w poniedziałek wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. - Na dziś zarejestrowało się ok. 2,3 tys. gmin na prawie 2,5 tys. wszystkich w Polsce. To świadczy, że program jest w zasadzie powszechny - powiedział Rabenda na

Samorząd Rybnika nie będzie sprzedawał węgla

Samorząd Rybnika - miasta, w którym działa największa kopalnia Polskiej Grupy Górniczej - nie będzie bezpośrednio sprzedawał węgla gospodarstwom domowym. Mają zająć się tym uprawnione firmy lub sąsiednie gminy - wynika z informacji przekazanej przez rybnicki magistrat. - Na terenie Rybnika funkcjonuje Kopalnia ROW z czterema ruchami (dawniej były to samodzielne kopalnie), co

1666366702 kdw

Obecnie jest ok. 150-160 punktów, z których samorządy mogą odebrać węgiel

- Obecnie jest ok. 150-160 punktów, z których samorządy mogą odebrać węgiel, który potem będą sprzedawać mieszkańcom - poinformował w piątek wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. Dodał, że sieć punktów jest cały czas rozbudowywana. Podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rabenda był pytany o szczegóły dystrybucji węgla przez samorządy.

Śląscy samorządowcy w sprawie dystrybucji węgla wciąż mają wiele niejasności

W sprawie dystrybucji węgla przez samorządy wciąż jest wiele niejasności, dotyczących m.in. spraw związanych z podatkiem VAT, koniecznością wprowadzania tego zadania do budżetu gminy czy możliwości dokonywania przez mieszkańców przedpłat na zakup paliwa - sygnalizują samorządowcy z woj. śląskiego. Dystrybucja węgla przez gminy była w piątek jednym z tematów posiedzenia

To musisz wiedzieć, żeby kupić węgiel

Pytania i odpowiedzi do ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Kiedy gmina powinna zamieścić w swoim Biuletynie Informacji Publicznej informację, że zamierza kupić węgiel z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych po 1500 zł brutto za tonę (w okresie do 31 grudnia 2022 r.)? W terminie 3 dni roboczych od dnia wejścia w życie ustawy (art. 33 ust. 1).

Do 8 listopada gminy chcące kupić węgiel dla mieszkańców muszą zamieścić informację w BIP

Do 8 listopada gminy chcące kupić węgiel dla mieszkańców muszą zamieścić informację o tym w BIP i wypełnić formularz na stronie cieplo.gov.pl - podało w czwartek Ministerstwo Aktywów Państwowych. W terminie trzech dni roboczych od dnia wejścia w życie tzw. ustawy węglowej, tj. do 8 listopada, do północy, gmina zamieszcza w swoim BIP informację, że zamierza kupić węgiel dla