samorząd

Lista artykułów

1671456172 rogala pge

Już 85 proc. gmin zaopatrzonych w węgiel

- Węgiel udostępniono już mieszkańcom 85 proc. gmin, które zawarły umowy. Dostarczyliśmy dwie trzecie węgla zamówionego do końca grudnia, czyli 600 tys. ton. Pracujemy nad usprawnieniem modelu dystrybucji, zwiększamy drożność dostaw, na bieżąco rozwiązywane są problemy, zgłaszane przez około 1 proc. z 2400 gmin uczestniczących w programie - mówił wiceminister aktywów

Czy do końca roku węgiel zostanie dostarczony do każdej gminy?

- Liczę, że do końca 2022 r. węgiel - w programie preferencyjnej sprzedaży dla gospodarstw domowych - zostanie dostarczony do każdej gminy - powiedział w środę w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Piotr Pyzik. Wskazał, że dotąd do programu zgłosiło się 2,4 tys. podmiotów. W środę pytanie bieżące ws. sprzedaży węgla odbiorcom indywidualnym przez Polską Grupę

1669973189 gorszanow pgg

Żywiec liderem w programie sprzedaży węgla z PGG

W Żywcu, który jako pierwsze miasto w województwie śląskim już przed dwoma tygodniami przystąpił aktywnie do rządowego programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach dla mieszkańców, podsumowano w czwartek 1 grudnia dotychczasowy etap działań i wymieniano doświadczenia z pierwszych tygodni funkcjonowania programu. Od 18 grudnia, kiedy Miejski Zakład Energetyki Cieplnej

1669708944 pabianice pgg

Gminy odebrały ponad 90 tys. ton węgla

- Ponad 90 tys. ton węgla zostało odebranych przez samorządy; w systemie dystrybucji węgla zarejestrowało się 2 tys. 387 gmin - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, pytany o funkcjonowanie portalu Cieplo.gov.pl. Wiceminister Rabenda odpowiadał w czwartek w Sejmie na pytania posłów w sprawie funkcjonowania portalu Cieplo.gov.pl. Przypomniał,

MAP chce większej elastyczności w kupnie węgla po preferencyjnej cenie

Jeśli w ramach preferencyjnego zakupu węgla do końca 2022 r. nie kupi się całej dostępnej puli, czyli 1,5 tony, to przejdzie ona na przyszły rok; łącznie jednak nie będzie można kupić więcej niż 3 tony węgla - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez resort aktywów państwowych. Na stronach RCL opublikowano projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Aktywów

1669713553 sklad pgg

Węgiel dotarł już do ponad 350 gmin z ok. 1800

- Proces jest dynamiczny; ze zdecydowaną większością samorządów udało się już podpisać umowy na dystrybucję węgla - poinformował we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Na ok. 1800 umów podpisanych z samorządami, gminami, w ponad 350 jest już węgiel - dodał. Wicepremier Sasin we wtorek w Radiu Plus został zapytany o proces dystrybucji węgla przez

Pół tony węgla teraz, 2,5 tony w nowym roku?

- Uelastyczniamy limit zakupu węgla przez gospodarstwa domowe - poinformował wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. - Zmieniamy rozporządzenia tak, żeby Polacy mogli kupić np. 0,5 tony w tym roku, a 2,5 tony w przyszłym, nie zmienia się ta wielkość 3 ton w sezonie grzewczym - wyjaśnił. Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda powiedział w poniedziałek podczas

PiS traci władzę w województwie śląskim

Radni województwa śląskiego odwołali podczas poniedziałkowej (21 bm.) sesji sejmiku jego dotychczasowego przewodniczącego, Jana Kawuloka z PiS. Wcześniej marszałek regionu Jakub Chełstowski i troje dotychczasowych radnych PiS przystąpiło do nowego klubu Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”. Klub Tak! Dla Polski głosował razem z dotychczasową opozycją, wspólnie oddając 25