Senat za ustawą o dystrybucji węgla przez gminy wraz z poprawkami
- Senat zagłosował w czwartek za ustawą o dystrybucji węgla przez gminy wraz z poprawkami. Poprawki m.in. określają, że punkt odbioru węgla nie może być oddalony od gminy o więcej niż 100 km; umożliwiają też zlecenie dystrybucji węgla innym podmiotom. Część zmian dotyczy dodatku węglowego. Senatorowie jednogłośnie zagłosowali za ustawą wraz z poprawkami. Przyjęte poprawki