samorząd

Lista artykułów

Senat za ustawą o dystrybucji węgla przez gminy wraz z poprawkami

- Senat zagłosował w czwartek za ustawą o dystrybucji węgla przez gminy wraz z poprawkami. Poprawki m.in. określają, że punkt odbioru węgla nie może być oddalony od gminy o więcej niż 100 km; umożliwiają też zlecenie dystrybucji węgla innym podmiotom. Część zmian dotyczy dodatku węglowego. Senatorowie jednogłośnie zagłosowali za ustawą wraz z poprawkami. Przyjęte poprawki

Poprawki do ustawy o dystrybucji węgla

Senat zgłosił w środę szereg poprawek do ustawy o dystrybucji węgla przez gminy. Zaproponował m.in., by miejsce składowania węgla nie mogło być oddalone od kupującej gminy o więcej niż 100 km. Część poprawek, które mają poparcie rządu, dotyczy dodatku węglowego. Ustawa ponownie trafi do komisji. Ustawa przewiduje, że gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły

Gminy mają być zwolnione z obowiązku stosowania kas fiskalnych przy sprzedaży węgla

Ministerstwo Finansów chce zwolnić gminy z obowiązku stosowania kas rejestrujących online przy sprzedaży węgla kamiennego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych - wynika z opublikowanego w środę projektu rozporządzenia. W środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt rozporządzenia nowelizującego rozporządzenie w sprawie

Rząd przyjął autopoprawkę do projektu ustawy o dopłatach do węgla

Autopoprawka uwzględniająca m.in. uwagi jednostek samorządu terytorialnego do projektu ustawy o dopłatach do węgla została przyjęta we wtorek przez rząd - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jak podano w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu, autopoprawka m.in. uwzględnia uwagi jednostek samorządu terytorialnego, które zostały zgłoszone do projektu

W portach mamy 4 mln ton węgla

- Przed chwilą zakończyłem spotkanie sztabu węglowego i wiem, że ilość węgla zgromadzonego w portach sięga ok. 4 mln ton – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. - Nie są to małe ilości. Procedujemy ustawą, która ma włączyć samorządy do całego procesu dystrybucji - dodał na Twitterze Morawiecki. Premier spotkał się dziś, w poniedziałek, podczas odprawy z

Wójt gminy chciał zamówić węgiel z Kolumbii

Gmina Walce zdecydowała się na sprowadzenia kolumbijskiego węgla za pośrednictwem Polskiej Grupy Energetycznej. Miał on być wykorzystany do ogrzewania żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej oraz innych placówek publicznych. Gdy samorządowcy wypełnili i przesłali wymagane dokumenty otrzymali informację, że PGE jednak nie ma teraz węgla dla gminy Walce, lecz być może w

Punkty odbioru węgla istnieją już w każdym województwie

- Proponowana ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy nie reguluje kwestii transportu. Obecnie punkty odbioru węgla znajdują się w każdym województwie, nie ma konieczności odbioru surowca z portu - powiedziała w piątek na konferencji prasowej minister Anna Moskwa. - Ustawa nie reguluje kwestii transportu, bo wchodzilibyśmy za daleko w relację miedzy dostawcą a odbiorcą -

W piątek rząd przyjmie projekt dot. dystrybucji węgla przez samorządy

- Projekt ustawy o dystrybucji węgla zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w piątek; w przyszłym tygodniu trafi pod obrady Sejmu - zapowiedział w czwartek na antenie Polsat News wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że samorządy, które kupiły wcześniej węgiel po wyższej cenie, dostaną faktury korygujące. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w czwartek wieczorem na