Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.79 PLN (-2.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

317.90 PLN (-0.25%)

ORLEN S.A.

128.16 PLN (-0.50%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+2.10%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.87 PLN (-0.64%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.44%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.70 PLN (-1.59%)

Złoto

4 717.00 USD (+0.05%)

Srebro

75.57 USD (-0.12%)

Ropa naftowa

105.65 USD (-0.42%)

Gaz ziemny

2.56 USD (-1.04%)

Miedź

6.01 USD (-0.28%)

Węgiel kamienny

109.50 USD (+1.39%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.79 PLN (-2.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

317.90 PLN (-0.25%)

ORLEN S.A.

128.16 PLN (-0.50%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+2.10%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.87 PLN (-0.64%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.44%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.70 PLN (-1.59%)

Złoto

4 717.00 USD (+0.05%)

Srebro

75.57 USD (-0.12%)

Ropa naftowa

105.65 USD (-0.42%)

Gaz ziemny

2.56 USD (-1.04%)

Miedź

6.01 USD (-0.28%)

Węgiel kamienny

109.50 USD (+1.39%)

Samorząd zainicjował kampanię Kupuj lokalnie - wspieraj realnie

fot: Krystian Krawczyk

Kupuj lokalnie - wspieraj realnie to kolejna miejska akcja adresowana do przedsiębiorców

fot: Krystian Krawczyk

Samorząd Katowic zainicjował kampanię Kupuj lokalnie - wspieraj realnie, promującą lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników. Firmy zainteresowane udziałem w akcji mogą zgłaszać się do 10 listopada. Miasto pomoże w ich promocji - zarówno w formie tradycyjnej, jak i internetowej.

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile fantastycznych miejsc znajduje się tuż za rogiem. Chcemy przybliżyć mieszkańcom, jak wiele do zaoferowania mają katowiccy przedsiębiorcy, zachęcić do robienia zakupów, załatwiania spraw i korzystania z usług po sąsiedzku. Akcja łączy wsparcie przedsiębiorczości i integrację mieszkańców - wszyscy na tym skorzystamy - tłumaczy pomysłodawca kampanii, katowicki radny Łukasz Borkowski.

Uczestnicy programu otrzymają od Miasta możliwość promocji swojej działalności za pomocą materiałów video w różnych kanałach komunikacji - zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. Wszyscy zgłoszeni otrzymają naklejki do oznaczenia lokalu, a informacja o ich ofercie znajdzie się w specjalnej zakładce na miejskiej stronie internetowej.

Celem akcji jest pokazanie, że w naszym mieście mamy miejsca, które warto odwiedzić nie tylko podczas zbliżającego się czasu świątecznych zakupów czy poszukiwania różnego typu usług, ale również podczas chwili wytchnienia od tego zgiełku - powiedział w piątek prezydent Katowic Marcin Krupa, zachęcając przedsiębiorców do udziału w kampanii.

Do akcji mogą przyłączyć się przedsiębiorcy oraz usługodawcy zameldowani lub mieszkający w Katowicach, prowadzący tu działalność gospodarczą i płacący tu podatki. Kampania nie jest natomiast adresowana do firm działających w formule franczyzy.

Kupuj lokalnie - wspieraj realnie to kolejna miejska akcja adresowana do przedsiębiorców. W okresie pandemii samorząd przygotował Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy, w którym oprócz 100- lub 50-procentowego zwolnienia z czynszów w lokalach miejskich i zwolnienia z podatków od nieruchomości znalazło się też m.in. 50-procentowe zwolnienie z opłaty śmieciowej czy utworzenie Punktu Doradztwa Kryzysowego. W efekcie firmy nie musiały płacić w sumie ok. 5,7 mln zł z tytułu czynszów. Pozytywny odbiór tych działań zaowocował wznowieniem programu w postaci Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy 2.0 oraz 2.0+.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Policja prosi o pomoc w sprawie śmierci posła Litewki

Policja ustala okoliczności wypadku, w którym 23 kwietnia zginął poseł Lewicy 36-letni Łukasz Litewka. Prosi świadków oraz kierowców posiadających nagrania z wideorejestratorów o kontakt. Do wypadku doszło na ul. Kazimierzowskiej w Dąbrowie Górniczej.

W najbliższą niedzielę sklepy będą czynne

W niedzielę 26 kwietnia sklepy będą otwarte. Kolejna niedziela handlowa dopiero pod koniec czerwca.

Niskie bezrobocie i inflacja oraz rosnące wynagrodzenia skłaniają do zakupów

Niskie bezrobocie i inflacja oraz rosnące wynagrodzenia skłaniają do zakupów - napisał w czwartek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański na platformie X. Dodał, że marcowa dynamika sprzedaży detalicznej była najwyższa od 4 lat.

Litewka

Nie żyje poseł Łukasz Litewka. Zginął w wypadku drogowym

W czwartek 23 kwietnia w wypadku drogowym zginął poseł Lewicy Łukasz Litewka. Jechał na rowerze ulicą Kazimierzowską w Dąbrowie Górniczej, został potrącony przez samochód.