restrukturyzacja

Lista artykułów

1752828839 okd1 arc

Spółka węglowa chwali się dobrymi wynikami. Zgłasza milionowy zysk

Pomimo utrzymującego się trendu spadku popytu na węgiel i spadku jego cen, spółka węglowa OKD zamknęła 2024 r. zyskiem netto w wysokości 1 mld koron (ok. 173 mln zł). Dostarczyła klientom 1,8 mln ton węgla i osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 10 mld koron – wynika z przesłanego nam komunikatu. - Zysk, który osiągnęliśmy w 2024 roku jest efektem odpowiedzialnego

PG Silesia ma plan naprawczy

Największa prywatna kopalnia w Polsce złożyła do sądu plan restrukturyzacyjny - poinformowała grupa Bumech. Plan przewiduje wdrożenie środków, których celem jest przywrócenie PG Silesia pełnej zdolności regulowania zobowiązań, osiągnięcie trwałej rentowności oraz utorowanie drogi do dalszego rozwoju w latach 2025–2030. Plan został złożony w Sądzie Rejonowym

NIK: Niezbyt skuteczna realizacja programów restrukturyzacji sektora węglowego

Wieloletnie opóźnienia w opracowaniu strategii ochrony i zarządzania złożami surowców energetycznych oraz nie w pełni skuteczna realizacja istniejących programów restrukturyzacji sektora węglowego – to główne nieprawidłowości wykryte przez NIK. Instytucja właśnie opublikowała wyniki kontroli. Kontrola gospodarki surowcowej państwa przeprowadzona przez Departament Gospodarki,

Kopalnia fedruje, ale co będzie po niej?

Przemiany w gospodarce, a zwłaszcza w energetyce nabierają tempa. Wraz z nimi rozpędu nabiera transformacja społeczna regionu. Dobrym przykładem są Rydułtowy - miasto, w którym fedruje ruch Rydułtowy kopalni ROW. Zakład ma przed sobą perspektywę 15 lat działalności. Ale pytanie, co potem? O tym władze miasta chcą rozmawiać z mieszkańcami już dziś. „Ryduł-to-WY to MY” -

1743516988 okd petr chodura

Spółka węglowa z ambitnymi planami, podziękowania od premiera

OKD dysponuje rezerwą w wysokości ponad 8 mld koron na działania po zakończeniu wydobycia węgla, w tym na techniczną likwidację kopalni ČSM, rekultywację środowiska, uzgodniony program socjalny dla pracowników i realizację przyszłych planów biznesowych. Pierwotnie planowano zamknięcie kopalni ČSM pod koniec 2022 r., ale w czerwcu 2022 r., na podstawie analizy, podjęto decyzję o

Konieczny jest dialog ze społecznościami lokalnymi

- Nie ma wątpliwości, że transformacja regionów górniczych wymaga kompleksowego podejścia, uwzględniającego potrzeby gospodarki, ochronę środowiska oraz oczekiwań społeczności lokalnych - podkreślił prof. inż. Krzysztof Galos, Główny Geolog Kraju w trakcie ostatniej debaty poświęconej restrukturyzacji terenów pogórniczych. Jego zdaniem nowoczesne strategie zarządzania

Na terenie Huty Pokój powstanie farma fotowoltaiczna

Węglokoks podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę pożyczki w wysokości 50 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy. Środki zostaną przeznaczone na budowę farmy fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na terenie Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. Nowa inwestycja pozwoli częściowo pokryć zapotrzebowanie spółek Grupy Węglokoks na energię elektryczną. Jak

Węglokoks stawia na restrukturyzację dwóch hut. Co z pracownikami?

Zarządy spółek Huta Pokój Profile, Huta Pokój Konstrukcje oraz Węglokoks podpisały 28 marca umowę restrukturyzacyjną. Jej celem jest uratowanie będących w trudnej sytuacji spółek. Część pracowników musi liczyć się m.in. ze zmianą miejsca pracy w obrębie zakładów, będzie też program dobrowolnych odejść. Grupa Kapitałowa Węglokoks rozpoczyna głębokie zmiany