motoryzacja

Lista artykułów

Polski samochód elektryczny zjedzie z linii produkcyjnej w Jaworznie w roku 2029. Pomoże w tym tajwański koncern

Partnerem strategicznym ElectroMobility Poland dla projektu budowy hubu elektromobilności w Jaworznie będzie tajwański koncern Foxconn - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej minister aktywów państwowych Wojciech Balczun.

TAURON Ciepło elektryfikuje flotę samochodową

TAURON elektryfikuje flotę pojazdów służbowych. Prawie trzydzieści w pełni elektrycznych samochodów będzie służyło w codziennej pracy pracownikom w TAURON Ciepło. To, obok sieci stacji ładowania, kolejny krok w kierunku upowszechniania elektromobilności i realizacji strategii Grupy.

Nowego elektryka naładujesz nawet w 6 minut. Przełom w elektromobilności nadchodzi z Chin

Dzięki nowym akumulatorom sodowo-jonowym CATL elektryka naładujesz nawet w 6 minut. Agencja Bloomberg donosi o przełomie w branży elektromobilności.

W najbliższych dniach wzrosną ceny maksymalne paliw na stacjach

Od soboty do poniedziałku włącznie litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 6,17 zł, benzyny 98 - 6,71 zł, a oleju napędowego - 7,01 zł - wynika z piątkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że w tych dniach ceny maksymalne wszystkich paliw wzrosną.

Import używanych aut z zagranicy słabnie, ale rośnie udział chińskich marek

Do Polski sprowadzono w pierwszym kwartale br. ponad 218 tys. aut osobowych i dostawczych, czyli o 9,2 proc. mniej niż rok wcześniej - poinformowali eksperci EFL. Udział chińskich marek w rejestracjach nowych pojazdów osobowych w marcu br. wzrósł do 11,7 proc.

Balczunjpg

Balczun: Nie jest prosto podjąć decyzję ws. partnera dla ElectroMobility Poland

Nie jest prosto podjąć decyzję ws. partnera dla spółki ElectroMobility Poland (EMP) - ocenił w czwartek minister aktywów państwowych Wojciech Balczun. Zadeklarował determinację, co do znalezienia pomysłu na ten projekt, zaznaczając, że w sprawie są m.in. rekomendacje służb państwowych i MSZ.

W ubiegłym roku wypłaty z ubezpieczeń OC pojazdów wzrosły o ponad 8 proc. do 12 mld zł

Ubezpieczyciele wypłacili w ubiegłym roku blisko 12 mld zł z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego, co stanowi wzrost o ponad 8 proc. w porównaniu do 2024 r. - poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku dobrowolnych ubezpieczeń AC wypłaty sięgnęły ponad 9 mld zł, wykazując wzrost na poziomie ponad 9 proc. Z danych UFG wynika, że na koniec 2025

1768296911 fiat stellantis

Niedługo powinny pojawić się pierwsze ogłoszenia o pracę do fabryki EMP w Jaworznie

Niedługo powinny pojawić się pierwsze ogłoszenia o pracę w fabryce ElectroMobility Poland w Jaworznie, tzw. polskim hubie motoryzacyjnym, którego rozpoczęcie budowy planuje się jeszcze w 2025 r. - mówiła w czwartek w Sejmie wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Małgorzata Baranowska. Jak oceniła, mogłaby tam znaleźć zatrudnienie m.in. część pracowników