kopalnie

Lista artykułów

1642085535 refe

Górnicy opowiedzieli się za strajkiem

Ponad 98 proc. głosujących w referendum w Polskiej Grupie Górniczej opowiedziało się za podjęciem strajku. Frekwencja wyniosła blisko 58 proc., co oznacza, że wyniki głosowania są wiążące. „W referendum udział wzięło 21254 co stanowi 57,82 proc. zatrudnionych. Za podjęciem strajku zagłosowało 20757 co stanowi 98,65 proc. głosujących. Przeciw zagłosowało 275 co stanowi

Szansa na porozumienie w PGG?

Po czwartkowym (13 stycznia) spotkaniu przedstawicieli związków zawodowych z przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych pojawiła się szansa na zawarcie porozumienia. Rozmowy mają być kontynuowane w piątek w Katowicach, gdzie związkowcy spotakają się z zarządem PGG. Czwartkowe rozmowy odbyły się w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie. Wzięli w nich

Pieniędzy wystarczy tylko na lutowe wypłaty i czternastki

- Mamy pieniądze na funkcjonowanie sześć tygodni dłużej niż pierwotnie to było planowane – powiedział Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. To oznacza, że środków w największej węglowej spółce wystarczy na wypłaty lutowych wynagrodzeń i czternastek. Bez subwencji budżetowej później będzie już problem. Luty to szczególne obciążenie finansowe dla kopalń, bo w

Najpierw finansowanie, później rozmowy o wynagrodzeniach

  - Najpierw Sejm i zagwarantowanie środków, a później powrót do rozmów. Chodzi o to, żeby zachować pewną kolejność i logiczną naturę rzeczy – argumentował po zakończeniu środowych rozmów ze związkowcami Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. Jak wskazał, aby możliwe były rozmowy o podwyżkach, to najpierw spółka musi mieć zapewnione finansowanie. Takim

Rozmowy „ostatniej szansy”. Jest też zaproszenie od ministra

W środę (12 stycznia) w samo południe rozpoczęło się spotkanie przedstawicieli zarządu Polskiej Grupy Górniczej ze związkami zawodowymi. Spotkanie można traktować jako rozmowy „ostatniej szansy”, bo w przypadku braku porozumienia związkowcy już przygotowują się do protestów. Spotkanie z udziałem mediatora rozpoczęło się o godz. 12 w katowickiej siedzibie Polskiej Grupy

Związkowcy z innych spółek popierają protestujących w PGG

Związkowcy z organizacji zakładowych „Solidarności” działających w Jastrzębskiej Spółce Węglowej oraz Tauronie Wydobycie wyrazili poparcie dla postulatów związkowców z Polskiej Grupy Górniczej. Zadeklarowali również wsparcie w podejmowanych działaniach. Chodzi o postulaty dotyczące wypłaty jednorazowej rekompensaty finansowej za przepracowane od września do grudnia soboty i

Kolejna tura negocjacji w środę

Bez porozumienia zakończyły się poniedziałkowe, 10 stycznia, rozmowy płacowe pomiędzy stroną związkową i zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Kolejne spotkanie ma się odbyć w środę (12 stycznia) o godz. 12. - Za nami bardzo trudny dzień negocjacji, bardzo dużo argumentów, bardzo dużo faktów i liczb. Prowadzimy te negocjacje dalej. Kolejny dzień w środę i zakładamy będziemy

Bez porozumienia w PGG. We wtorek masówki na kopalniach

Fiaskiem zakończyły się poniedziałkowe, 10 stycznia, rozmowy pomiędzy stroną związkową i zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Strony mają ponownie spotkać się w najbliższą środę. W tle przez cały czas wisi groźba protestu oraz bezterminowej blokady torów. Rozmowy prowadzone w obecności mediatora trwały ok. dwóch godzin. Negocjacje zakończyły się fiaskiem, a związkowcy