kopalnie

Lista artykułów

Związkowcy spotkają się z przedstawicielami rządu

W poniedziałek (24 stycznia) odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z delegacją rządową dotyczące realizacji umowy społecznej w sprawie restrukturyzacji górnictwa  województwa śląskiego. Związkowcy chcą rozmawiać na temat realizacji umowy społecznej. 18 stycznia przedstawiciele związków zawodowych otrzymali zaproszenie na spotkanie podpisane przez

Chcemy zobaczyć wniosek notyfikacyjny

W poniedziałek (24 stycznia) w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z delegacją rządową dotyczące realizacji umowy społecznej w sprawie restrukturyzacji górnictwa i województwa śląskiego. Zapytaliśmy przewodniczącego górniczej „Solidarności” Bogusława Hutka o to, jakie najważniejsze kwestie podczas spotkania mają zamiar poruszyć

Musimy zagonić rząd do pracy

W najbliższy poniedziałek (24 stycznia) w Warszawie ma się odbyć spotkanie sygnatariuszy umowy społecznej z przedstawicielami rządu. O to, jakie najważniejsze kwestie będą poruszane podczas spotkania m.in. z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem zapytaliśmy Krzysztofa Stanisławskiego, przewodniczącego MZZ Kadra „Górnictwo”. - Pierwszą i najważniejszą

Spór o polski węgiel

Konfliktowa sytuacja dotycząca polskiego górnictwa węgla kamiennego trwa od czasu polityczno - gospodarczej transformacji, jaka została rozpoczęta w 1989 r. Trzeba wrócić do historycznych już wydarzeń z tamtego czasu, ponieważ przynajmniej generalnie w sprawach tego górnictwa nic nie zmieniło się do dziś. Pierwsza niekorzystna dla tej branży decyzja podjęta została przez

1613044764 pniowek dawid lach

Górnicza spółka zaprezentowała wyniki produkcyjne

W czwartym kwartale minionego roku zakłady Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyprodukowały 3,57 mln t węgla. To wynik lepszy niż kwartał wcześniej, ale wciąż gorszy niż w końcówce 2020 roku. W czwartym kwartale 2021 roku produkcja węgla w JSW  wyniosła 3,57 mln t i była wyższa w porównaniu do trzeciego kwartału 2021 r. o ok. 7 proc,, a w stosunku do czwartego kwartału 2020 r.

Ministerstwo zapewnia, że nie ma planów zamknięcia kopalń przed 2049 r.

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie planuje przyspieszenia procesu zamykania kopalń w stosunku do uzgodnionego w umowie społecznej dla górnictwa harmonogramu rozpisanego do 2049 r. Taka data jest jednak zbyt odległa dla Komisji Europejskiej - poinformował w piątek, 14 stycznia, wiceszef MAP Piotr Pyzik. Wiceminister zapewnił, że w rozmowach z Komisją w procesie notyfikacji programu

Jest porozumienie płacowe, ale w kwietniu powrót do rozmów

6 proc. podwyżkę od początku roku dostaną pracownicy Spółki Restrukturyzacji Kopalń – wynika z porozumienia podpisanego pomiędzy związkami zawodowymi i zarządem spółki. To jednak nie koniec rozmów, bo strony ustaliły, że do negocjacji płacowych wrócą w kwietniu. Porozumienie płacowe w SRK zawarte zostało w środę, 12 stycznia. Strony ustaliły w nim, że od 1 stycznia

Porozumienie albo protest. Związkowcy i zarząd siedli do stołu

W piątek (14 stycznia) rozpoczęło się kolejne spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z zarządem Polskiej Grupy Górniczej w sprawie postulatów płacowych. Jeśli nie dojdzie do porozumienia to od poniedziałku górnicy mają rozpocząć blokadę wysyłki węgla z kopalń do elektrowni. Rozmowy rozpoczęły się krótko przed godz. 9. Wcześniej odbyło się spotaknie związkowego