kopalnie

Lista artykułów

Produkcja w związku z pandemią nie ucierpiała

Znacząco spadła liczba zakażonych koronawirusem w największej węglowej spółce, Polskiej Grupie Górniczej. - Piąta fala pandemii jak dotąd nie miała żadnego wpływu na funkcjonowanie i działalność produkcyjną naszych kopalń i zakładów – poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik PGG. Jak wskazują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia apogeum piątej fali koronawirusa mamy już

Spotkanie dotyczące umowy społecznej dopiero za dwa tygodnie

21 lutego ma się odbyć kolejne spotkanie przedstawicieli rządu ze związkowcami, którzy są sygnatariuszami umowy społecznej dla górnictwa - poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Spotkanie ma się odbyć w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. Początkowo strony ustaliły, że kolejne spotkanie odbędzie się 10 lutego. Następnie, na początku tego

1644311378 tauronwydobycie zg sobieski

W kopalniach wdrożono oprogramowanie do zarządzania zasobami

Znaczące obniżenie kosztów eksploatacji systemów informatycznych dla kopalń i zwiększenie ich efektywności organizacyjnej to spodziewany efekt wdrożenia w Tauron Wydobycie nowoczesnego oprogramowania do kompleksowego zarządzania zasobami. System Enterprise Resource Planning (ERP) zastąpił w spółce przestarzałe programy i objął kontrolą najważniejsze procesy zarządcze w niemal

Kopalnie trzeba będzie zamknąć wcześniej?

Wejście w życie znowelizowanej ustawy górniczej otwiera drogę do budżetowego wsparcia dla wygaszanej branży górniczej. - Taka sytuacja może doprowadzić w efekcie do tak głębokiej nierentowności kopalń, że nie będzie pieniędzy, aby ją pokryć. Może to skutkować koniecznością ich wcześniejszego zamykania – ostrzega Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W tym roku

Pomoc dla górnictwa? To może być odroczenie egzekucji

2 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Jej wejście w życie otwiera drogę do dotowania kopalń, ale rozwiązanie budzi wiele pytań i wątpliwości. - Trudno wykazywać się jakimś hurraoptymizmem w tej sprawie, bo może się okazać, że tylko na jakiś czas odroczyliśmy egzekucję górnictwa – wskazuje w rozmowie z

Ustawa ratunkiem przed upadłością

W czwartek (2 lutego) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą wart 28,8 mld zł system publicznego wsparcia dla górnictwa węgla kamiennego na kolejne 10 lat. - To rzecz, która musiała nastąpić jeśli nie chcemy mieć do czynienia z upadkiem branży, dlatego, że polskie górnictwo jest w katastrofalnej sytuacji – komentuje Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

Wraz z pensją dodatkowe wyrównanie. Najwięcej dla górników

W środę (2 lutego) we wszystkich kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej zostały podpisane porozumienia dotyczące wypłacenia wyrównań do styczniowych wynagrodzeń. Najwięcej, bo 600 zł brutto, dostaną pracownicy zatrudnieni pod ziemią. To oznacza, że 10 lutego oprócz normalnego wynagrodzenia za styczeń pracownicy otrzymają drugi przelew. Najwięcej (600 zł brutto)

Chcą 10 proc. podwyżek oraz rekompensat

9 lutego związkowcy z JSW Szkolenie i Górnictwo mają się spotkać z przedstawicielami spółki w ramach negocjacji płacowych. Związkowcy domagają się m.in. 10 proc. wzrostu stawek zasadniczych oraz wypłaty jednorazowej nagrody finansowej. JSW Szkolenie i Górnictwo to spółka zależna Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje postulaty związkowcy z NSZZ „Solidarność” zawarli w