kopalnie

Lista artykułów

Przez wojnę tempo odchodzenia od węgla może spowolnić

W czwartek Rosja zaatakowała Ukrainę. - Biorąc pod uwagę, to co się dzieje, może się zdarzyć, że nastąpi pewna rewizja w polityce europejskiej, jeśli chodzi o tempo dekarbonizacji czyli odchodzenia od węgla - ocenia w rozmowie z portalem netTG.pl dr inż. Stanisław Tokarski z Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wojna za naszą wschodnią granicą już

Powinniśmy zweryfikować program likwidacji kopalń

Rosja zaatakowała Ukrainę, co grozi pogłębieniem kryzysu energetycznego. - Najlepszym ruchem w tej chwili byłoby zweryfikowanie programu likwidacji kopalń i uruchomienia wydobycia w nowych partiach złóż czynnych kopalń – wskazuje w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie JERZY MARKOWSKI, były wiceminister gospodarki. Rosja, która właśnie zaatakowała Ukrainę, jest

Wniosek notyfikacyjny ma trafić do związkowców w marcu

W poniedziałek w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyło się spotkanie delegacji rządowej ze związkowcami, dotyczące realizacji umowy społecznej. - Otrzymaliśmy informacje, że wniosek notyfikacyjny zostanie nam przedstawiony w ciągu najbliższych dwóch tygodni – powiedział Bogusław Hutek, lider górniczej „Solidarności”. Spotkanie to kontynuacja

Finał rozmów płacowych w PGG. Jest porozumienie

We wtorek (22 lutego) zarząd Polskiej Grupy Górniczej oraz przedstawiciele związków zawodowych podpisali porozumienie płacowe. Zakłada ono wzrost wynagrodzeń od 1 lutego o 7,5 proc. Zgodnie z porozumieniem wraz z 7,5 proc. podwyżką średnia płaca w największej węglowej spółce wzrośnie z poziomu 8200 zł brutto do 8815 zł brutto. Podwyżka wchodzi w życie od 1 lutego. Wydawało

Związkowcy spotkają się z delegacją rządową

W poniedziałek, 21 lutego, odbędzie się kolejne spotkanie reprezentantów związków zawodowych z przedstawicielami rządu. Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 13:30 w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie. Stronę rządową będą reprezentowali przedstawiciele resortów: aktywów państwowych, klimatu i środowiska, rozwoju i technologii oraz funduszy i polityki regionalnej.

Strata górniczej spółki wyniosła między 700-800 mln zł

Jak przekazał prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, w minionym roku największa węglowa spółka odnotowała stratę netto rzędu 700-800 mln zł. W tym roku spółka korzysta z subwencji budżetowych. Pierwsza transza pomocy wynosząca 400 mln zł wpłynęła pod koniec minionego tygodnia. Jak poinformował Rogala, spółka zamknęła miniony rok stratą netto rzędu 700-800 mln zł,

1637834048 wegiel chwalowice pgg

W ciągu 12-13 lat produkcja węgla w PGG spadnie o połowę

W tym roku największa węglowa spółka, Polska Grupa Górnicza, ma wyprodukować ponad 23 mln t węgla. Jak ocenił szef koncernu, Tomasz Rogala, obecna wielkość produkcji w ciągu 12-13 lat zostanie zredukowana o połowę. W minionym roku PGG wydobyła (netto) ponad 23 mln t węgla. Jak wskazał w piątek, 18 lutego, prezes PGG Tomasz Rogala, w tym roku produkcja ma być na podobnym

Co z podwyżkami w PGG? Kolejna tura negocjacji

W piątek (18 lutego) ma się odbyć kolejne spotkanie zarządu Polskiej Grupy Górniczej z przedstawicielami związków zawodowych. Tematem rozmów będą podwyżki wynagrodzeń. Spotkanie w katowickiej siedzibie PGG ma się rozpocząć o godz. 12. To kolejna odsłona negocjacji płacowych w największej spółce węglowej. Początkowo wskaźnik wzrostu płac na ten rok we wszystkich trzech