kopalnie

Lista artykułów

1614858423 witczak srk m locher

Górnicza spółka z nowymi wiceprezesami

W piątek (4 marca) Rada Nadzorcza Spółki Restrukturyzacji Kopalń powołała na stanowiska wiceprezesów Marka Pieszczka i Piotra Bojarskiego. Nowi wiceprezesi na razie zostali powołani bez wskazania funkcji. „Zaopoznawszy się ze złożonymi zgłoszeniami w poostępowaniu kwalifikacyjnym oraz po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami na stanowiska wiceprezesów Zarządu Spółki

Jest porozumienie płacowe, ale podwyżek stawek na razie nie będzie

W piątek (4 marca) przedstawiciele związków zawodowych i zarząd spółki JSW SiG (spółka zależna Jastrzębskiej Spółki Węglowej) podpisali porozumienie płacowe. Zgodnie z nim pracownicy spółki otrzymają w maju nagrody jednorazowe, a od kwietnia podwyższona zostanie wartość posiłków profilaktycznych. Rozmowy dotyczące podwyżek stawek zasadniczych mają zostać wznowione po

Ponad pięćdziesiąt nowych kopalń w województwie podkarpackim

Tylko dwie spośród pięćdziesięciu dziewięciu postępowań i uzgodnień dotyczących wniosków o wydobycie kopalin, prowadzonych w 2021 r. przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie, spotkały się z decyzją odmowną. W 2021 r w. RDOŚ Rzeszów prowadzone były 43 postępowania w sprawie wydania opinii o braku lub konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na

Wniosek notyfikacyjny trafił do związkowców. Jest co czytać

W środę Ministerstwo Aktywów Państwowych przekazało do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek notyfikacyjny dotyczący systemu wsparcia dla sektora wydobywczego węgla kamiennego w Polsce, z prośbą o przedłożenie w Komisji Europejskiej. Zgodnie z umową w tym samym dniu dokument przekazany został również stronie społecznej. „Założenia wniosku notyfikacyjnego oparte

Związkowcy czekają na wniosek notyfikacyjny. To kwestia dni?

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy stroną związkową i przedstawicielami rządu przed przesłaniem wniosku notyfikacyjnego do Komisji Europejskiej najpierw mają go zobaczyć związkowcy. Mają nadzieję, że stanie się to w ciągu najbliższych dni. - Z nieformalnych informacji, które do nas dotarły wniosek notyfikacyjny jest już podobno gotowy. Teraz czekamy na informacje, kiedy zostanie nam

Co z niższymi 14-stkami? Spotkanie przesunięte

Wstępnie na środę (2 marca) ustalono termin kolejnego spotkania przedstawicieli związków zawodowych i zarządu Polskiej Grupy Górniczej dotyczące niższych nagród rocznych, czyli czternastek. Spotkanie został jednak przełożone na przyszły tydzień. W lutym oprócz normalnej pensji pracownicy otrzymali również nagrody roczne, czyli tzw. czternastki. W związku z kumulacją

Spotkanie w sprawie niższych 14-stek. Związkowcy chcą rekompensat

W poniedziałek (28 lutego) spotkali się przedstawiciele związków zawodowych i przedstawiciele zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Rozmowy dotyczyły m.in. wypłaty nagród rocznych, czyli czternastek, które w wielu przypadkach był niższe w związku z wprowadzeniem nowych przepisów wynikających z tzw. Polskiego Ładu. W lutym oprócz normalnej pensji pracownicy otrzymali również nagrody

Kopalnie mają produkować więcej węgla

W piątek (25 lutego) rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęła uchwałę dotyczącą aktualizacji strategii na lata 2022-2030. Zgodnie z nową strategią spółka zamierza zwiększyć produkcję węgla do 16,1 mln t rocznie w 2030 r., a udział węgla koksowego od 2026 r. ma przekroczyć 90 proc. Jak poinformował zarząd spółki w piątkowym komunikacie, w tym dniu rada