kopalnie

Lista artykułów

Porozumienie ws. podwyżek? „Jestem pesymistą”

W poniedziałek (10 stycznia) rozpoczęło się kolejne spotkanie związkowców z Polskiej Grupy Górniczej z zarządem spółki. Wśród postulatów są podwyżki wynagrodzeń oraz wypłata jednorazowej wypłaty dla górników, a w tle groźba ponownych blokad wysyłki węgla. Rozmowy rozpoczęły się w katowickiej siedzibie Polskiej Grupy Górniczej o godz. 11. W spotkaniu – zgodnie zapisami

Będą rozmawiać o podwyżkach i rekompensatach dla górników

Dziś w poniedziałek (10 stycznia) o godz. 11 ma się rozpocząć kolejne spotkanie związkowców z Polskiej Grupy Górniczej z zarządem spółki. Strona społeczna domaga się wypłaty rekompensat za ostatnie miesiące oraz podwyżki średniego miesięcznego wynagrodzenia. Rozmowy mają się odbyć w katowickiej siedzibie PGG w obecności negocjatora - Malwiny Strecker. Postulaty strony

To ministerstwo i spółki energetyczne igrają z bezpieczeństwem

Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej „Solidarności” i jednocześnie szef „S” w PGG, krytycznie odniósł się do wypowiedzi wiceministra aktywów państwowych Piotra Pyzika, który akcję protestacyjną polegającą na blokadzie wysyłki węgla do elektrowni nazwał „igraniem z bezpieczeństwem energetycznym”. - To Ministerstwo Aktywów Państwowych razem z zarządami

Protestujący przepuścili dwa składy z węglem

Jak poinformowali przedstawciele Sztabu Protestacyjno-Strajkowego w Polskiej Grupie Górniczej zdecydował o przepuszczeniu dwóch składów z węglem z kopalń spółki objętych blokadą. W pierwszym wypadku chodziło o dostawę węgla do elektrociepłowni, a w drugim o utrzymanie ciągłości produkcji w jednym z zakładów przemysłowych. Związkowcy argumentują, że to odpowiedź na

Blokada wysyłki węgla do elektrowni trwa nadal

Środa, 5 stycznia, to drugi dzień blokady wysyłki węgla w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Akcja ma potrwać dwie doby. Protestujący blokują wysyłkę węgla do elektrowni. Protest rozpoczął się we wtorek o godz. 7 rano we wszystkich kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Blokada dotyczy jedynie transportu węgla do elektrowni. Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej

1531730638 bogdanka 1

Bez porozumienia płacowego. Rozłam wśród związkowców

Wciąż nie ma ostatecznego porozumienia w negocjacjach płacowych w LW Bogdanka. Wydawało się, że warunki porozumienia udało się wynegocjować pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem spółki podczas spotkania, które miało miejsce we wtorek, 21 grudnia. Ostatecznie okazało się, że nie zgadza się na nie jedna z central związkowych – ZZ Przeróbka. - Wydawało się, że

1640087674 piast

Bez konkretnych rozwiązań całkowita blokada wysyłek węgla

Fiaskiem zakończyły się wtorkowe (21 grudnia) rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej. - Jeśli nie będzie konkretnych rozwiązań dla górnictwa, to całkowicie zablokujemy wysyłki węgla z kopalń – zapowiedział w rozmowie z portalem netTG.pl Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności oraz przewodniczący Solidarności w PGG. Rozmowy płacowe – związkowcy

Sytuacja jest paradoksalna. Górnictwo mogłoby przynosić zyski

Sejm uchwalił nowelizację ustawy górniczej, która zakłada wdrożenie wartego 28,8 mld zł systemu wsparcia dla kopalń węgla kamiennego. - Nie wiemy, czy wraz z wejściem ustawy w życie zostaną uruchomione subwencje dla górnictwa. W tej sprawie informacje są niejednoznaczne – powiedział w rozmowie z portalem netTG.pl Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ Województwa