kopalnie

Lista artykułów

1584005538 covid 19 pixabay

Pandemia zbiera żniwo. Ponad 500 ofiar

W sobotę (18 grudnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 397 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 543 osoby. Jak poinformował resort zdrowia nowe przypadki zakażeń potwierdzono w woj.: mazowieckim (2879), śląskim (2581), wielkopolskim (2008), małopolskim (1664), dolnośląskim (1624), pomorskim (1282), łódzkim (1138),

Jeśli nie będzie pieniędzy, to rząd poniesie konsekwencje

W piątek (17 grudnia) Sejm uchwalił nowelizację ustawy górniczej, która zakłada wdrożenie wartego 28,8 mld zł systemu wsparcia dla kopalń węgla kamiennego. - Zgodnie z deklaracjami rządu ustawa ma uruchomić dopłaty dla kopalń. Jeśli tak się nie stanie to rząd ma poważny problem i poniesie tego konsekwecnje – powiedział w rozmowie z portalem netTG.pl Bogusław Hutek,

Pieniądze dla kopalń dopiero za zgodą Brukseli

W piątek (17 grudnia) Sejm uchwalił nowelizację ustawy górniczej, która zakłada wdrożenie wartego 28,8 mld zł systemu wsparcia dla kopalń węgla kamiennego. - Jest to niejako wewnątrzkrajowy dokument roboczy, który będzie wymagał zgody Unii Europejskiej na jego zastosowanie – podkreśla Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. Ustawa precyzuje m.in. zasady udzielania

1632816231 2

Kolejna tura rozmów płacowych. W tle groźba sporu

W piątek (17 grudnia) na godz. 12 zaplanowane kolejne spotkanie strony związkowej z zarządem Lubelskiego Węgla Bogdanka dotyczące negocjacji płacowych. - Nastąpiło zbliżenie stanowisk, liczymy na porozumienie – powiedział Grzegorz Jadwiżuk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce LW Bogdanka. Przypomnijmy, że przedstawione w listopadzie postulaty strony społecznej

Co z umową społeczną dla górnictwa? Związkowcy chcą się spotkać

Z wnioskiem o natychmiastowe zwołanie spotkania przedstawicieli strony społecznej zwrócili się do przewodniczącego śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza szefowie reprezentatywnych organizacji związkowych z Polskiej Grupy Górniczej. Pod pismem do Dominika Kolorza podpisali się przewodniczący pięciu największych organizacji związkowych w PGG: NSZZ Solidarność, Związku

Jest spór zbiorowy. Chodzi o podwyżki dla górników

Pięć organizacji związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej weszło w spór zbiorowy z zarządem spółki. Chodzi o kwestie płacowe. Swoje postulaty związkowcy przedstawili w piśmie skierowanym w środę, 15 grudnia, do zarządu spółki. Pod pismem podpisali się przewodniczący: NSZZ Solidarność, Związku Zawodowego Górników w Polsce, MZZ Kadra, WZZ Sierpień 80, Związku

Górnicy będą mieli trzy wolne piątki pod rząd

W związku z dniami świątecznymi, które przypadają w soboty pracownicy Polskiej Grupy Górniczej będą mieli w zamian wolne trzy kolejne piątki. Chodzi o 24 grudnia, 31 grudnia i 7 stycznia. Chodzi o dwa grudniowe dni świąteczne oraz jeden styczniowy, które wypadają w soboty. Po pierwsze to 4 grudnia, czyli Barbórka, która zgodnie z zapisami Karty Górnika jest dla pracowników

Zawieszenie zobowiązań ma utrzymać płynność kopalń

W środę (8 grudnia) odbyło się kolejne spotkanie sygnatariuszy umowy społecznej dla górnictwa z delegacją rządową. Związkowcy dowiedzieli się, że rząd wprowadzi rozwiązania legislacyjne, które pozwolą utrzymać płynnością finansową kopalń. Mają one polegać na zawieszeniu spłat niektórych zobowiązań. To rozwiązanie tymczasowe w oczekiwaniu na zakończenie procesu