Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.78 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

279.30 PLN (+2.20%)

ORLEN S.A.

131.16 PLN (-0.64%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.84 PLN (+3.24%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.52 PLN (+3.29%)

Enea S.A.

25.62 PLN (+2.48%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.85 PLN (-0.44%)

Złoto

4 646.26 USD (-2.99%)

Srebro

71.27 USD (-5.26%)

Ropa naftowa

108.88 USD (+8.34%)

Gaz ziemny

2.86 USD (+1.57%)

Miedź

5.56 USD (-1.15%)

Węgiel kamienny

120.60 USD (-0.33%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.78 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

279.30 PLN (+2.20%)

ORLEN S.A.

131.16 PLN (-0.64%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.84 PLN (+3.24%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.52 PLN (+3.29%)

Enea S.A.

25.62 PLN (+2.48%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.85 PLN (-0.44%)

Złoto

4 646.26 USD (-2.99%)

Srebro

71.27 USD (-5.26%)

Ropa naftowa

108.88 USD (+8.34%)

Gaz ziemny

2.86 USD (+1.57%)

Miedź

5.56 USD (-1.15%)

Węgiel kamienny

120.60 USD (-0.33%)

Górnictwo: W poniedziałek sygnatariusze umowy społecznej spotkają się z przedstawicielami rządu

fot: Maciej Dorosiński

Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności podkreślił, że największą wartością parafowanej umowy jest to, że ona jest umową społeczną

fot: Maciej Dorosiński

W poniedziałek, 21 lutego, odbędzie się kolejne spotkanie reprezentantów związków zawodowych z przedstawicielami rządu. Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 13:30 w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie.

Stronę rządową będą reprezentowali przedstawiciele resortów: aktywów państwowych, klimatu i środowiska, rozwoju i technologii oraz funduszy i polityki regionalnej. Zaproszenie skierowano również do szefa gabinetu politycznego premiera oraz pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Po stronie związków do stołu zasiądą sygnatariusze umowy społecznej dla górnictwa. To właśnie brak realizacji zapisów tego dokumentów – zdaniem strony związkowej – był powodem rozpoczęcia rozmów pomiędzy stroną społeczną i delegacją rządową.

Poprzednie spotkanie przedstawicieli rządu z sygnatariuszami umowy społecznej odbyło się 24 stycznia.

– W bardzo ostry sposób omówiliśmy sobie stan realizacji umowy społecznej podpisanej w zeszłym roku – powiedział po zakończeniu tego potkania Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Jak przekazali związkowcy, podczas rozmów zapadły ustalenia dotyczące przyspieszenia działań mających na celu wdrożenie zapisów umowy społecznej. Strony ustaliły, że zwiększone zostanie tempo prac na projektem ustawy o Funduszu Transformacji Śląska, która jest jednym z kluczowych aktów prawnych niezbędnych do zapewnienia finansowania całego procesu transformacyjnego.

- Ustaliliśmy też, że przyspieszenia wymagają wszystkie inwestycje w niskoemisyjne technologie węglowe. Strona rządowa wreszcie zgodziła się na to, aby przedstawiciel strony związkowej brał udział w procesie notyfikacyjnym w Unii Europejskiej. Taki przedstawiciel został dzisiaj wytypowany – mówił w styczniu Dominik Kolorz.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Najważniejsze górnicze muzeum od 1 kwietnia zarządzane przez marszałka

Od 1 kwietnia  Województwo Śląskie jest głównym organizatorem Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - Przejmujemy tę rolę z pełnym zaangażowaniem i troską o jego dalszy rozwój - poinformował Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Koniec kopalni Wujek: Co dalej z pracownikami? PGG podaje szczegóły dotyczące zatrudnienia

Po 127 latach funkcjonowania kopalnia Wujek 1 kwietnia symbolicznie zakończyła swoją działalność. Co to oznacza dla pracowników zakładu?

Zwycięzca aukcji WOŚP odwiedził KWK Sośnica

W Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica odbyła się wizyta darczyńcy, który wylicytował zjazd do kopalni. Dochód z aukcji przeznaczony został na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Górnicza spółka planuje odwierty badawcze

Na podstawie posiadanych koncesji, KGHM Polska Miedź planuje wykonać na obszarze gminy Kotla prace badawcze służące rozpoznaniu budowy geologicznej i udokumentowaniu złóż miedzi.