22 października 2011 09:19 : : autor: Md - nettg.pl 1.5 tys. odsłon

Zabrze: Wielkie Derby Śląska - Ruch wygrywa z Górnikiem

W 95. Wielkich Śląskich Derbach Ruch okazał się lepszy od Górnika
fot: Jarosław Galusek/ARC

W Zabrzu zakończyły się 95.Wielkie Derby Śląska czyli mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Ruchem Chorzów. W ligowym klasyku "niebiescy" wygrali 2:1 mimo tego, że do przerwy przegrywali jedną bramką. Zwycięski gol padł w 78 minucie, a jego autorem był Arkadiusz Piech.

W 14 minucie prowadzenie objęli górnicy, po rzucie karnym, który wykorzystał Nakoulma. Wynik utrzymał się do przerwy i zabrzanie zasłużenie schodzili do szatni z jednobramkową przewagą. Po przerwie chorzowianie zagrali już jednak dużo lepiej, a górnicy wyraźnie spuścili z tonu. Dobra postawa "niebieskich" w drugich 45 minutach zaowocowała dwoma trafienia. Pierwsza bramka dla Ruchu padła w 61 minucie, a jej autorem był Marek Szyndrowski. "Niebiescy" poszli za ciosem i w 78 minucie strzelili kolejnego gola. Tym razem Łukasza Skorupskiego pokonał Arkadiusz Piech. W ten sposób Ruch wygrał 26 spotkanie w ramach Wielkich Śląskich Derbów. W dotychczasowym bilansie zdecydowanie prowadzi Górnik, który wygrał 38 spotkań derbowych. 31 meczów pomiędzy tymi ekipami kończyło się podziałem punktów.

Ruch pokonał Górnika drugi raz z rzędu. W poprzednim spotkaniu ligowym, które miało miejsce w marcu tego roku "niebiescy" wygrali 3:0.

Ruch przystąpił do dzisiejszego meczu jako 6. ekipa T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika wygrali w tym sezonie pięć spotkań, jedno zremisowali i doznali czterech porażek. Górnik w tej chwili zajmuje 14 miejsce w polskiej ekstraklasie. Dzisiejsza porażka zabrzan była drugą z rzędu na własnym stadionie.

Derby na obiekcie przy ul. Roosvelta w Zabrzu oglądało 3000 kibiców.

Górnik Zabrze: Ruch Chorzów 1:2 (1:0)

Bramki: Prejuce Nakoulma 14 min. - 1:0, Marek Szyndrowski 61 min. - 1:1, Arkadiusz Piech 78 min. - 1:2

Składy drużyn:

Górnik Zabrze: Ł.Skorupski, M.Bemben (P.Olkowski 83'), A.Banaś, A.Danch, A.Marciniak, M.Przybylski, M.Pazdan, K.Mączyński, P.Nakoulma , A.Kwiek (M.Jonczyk 83'), A.Milik (T.Zahorski 64'). Trener: Adam Nawałka.

Ruch Chorzów: M.Pesković, Ł.Burliga, R.Grodzicki, P.Stawarczyk, M.Szyndrowski, W.Grzyb (Ł.Janoszka 55'), M.Malinowski, G.Strak, M.Zieńczuk, M.Jankowski (P.Abbott 76'), A.Piech (P.Lisowski 92'). Trener: Waldemar Fornalik.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

W galerii: 95. Wielkie Derby Śląska. Zabrze, 21 października 2011 r. (zdjęcia: Jarosław Galusek  - nettg.pl)

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.