Wiceprezes zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ds. pracy, Waldemar Mróz przekazał dziś redaktorowi naczelnemu Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl, Krystianowi Krawczykowi 1665 głosów sprzeciwu pracowników tej spółki wobec unijnej eskalacji wymagań ekologicznych. To oddźwięk na kontynuowaną przez nasz tygodnik i portal akcję "NIE dla TEGO pakietu klimatycznego".
Holding - obok wielu innych instytucji branży górniczej i energetycznej oraz osób wywodzących się z rozmaitych środowisk - do frontu poparcia dla naszej akcji przystąpił 8 sierpnia br. W tym dniu we wszystkich jednostkach organizacyjnych tej firmy zostało rozstawionych 7 urn, do których pracownicy mogli wrzucać podpisany przez siebie głos sprzeciwu wobec - jak to określono w apelu - pseudoekologicznego szantażu.
Jednocześnie obok urn rozklejone zostały plakaty, czytelnie eksponujące cztery argumenty, uzasadniające powody takiego sprzeciwu.
Pierwszy: wprowadzenie pakietu energetyczno-klimatycznego spowoduje utratę w Polsce w latach 2012-2020 około 220 tys. miejsc pracy.
Drugi: Już od 2013 r. konsekwencją wdrożenia pakietu energetyczno-klimatycznego będzie 30 proc. wzrost cen za ciepło.
Trzeci: w latach 2014-2020 urzeczywistnienie założeń pakietu energetyczno-klimatycznego pociągnie za sobą stuprocentowy wzrost cen za energię.
Czwarty: Zastosowanie w Polsce zasad pakietu energetyczno-klimatycznego będzie skutkować spadkiem produktu krajowego brutto od 2 do 8 proc.!
- Od sierpnia treść apelu oraz towarzyszące mu argumenty regularnie przypominaliśmy załodze w firmowym serwisie informacyjnym, zachęcając zarazem pracowników do korzystania z możliwości zabrania głosu w tej niesłychanie ważnej sprawie - powiedział dziś nettg.pl współautor tej publikacji Michał Mużelak, dyrektor Zespołu Dialogu Społecznego w KHW.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
i bardzo dobrze. dobrze ze sa jeszcze organizacje ktore bezineresownie prowadza takei akcje! rzad nas ma gdzies i przez kolejne 4 lata bedzie mial! dobrze ze przynajmniej media takie jak trubuna sie angazuja w sprawy kluczowe dla gornictwa!