Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Nadzieja w górnikach
7 lipca 2020
TU rodziła się Solidarność!
1 lipca 2020
Zdegradowane, pohutnicze tereny zmienią się w dzielnicę marzeń
25 czerwca 2020
W rocznicę powstania Solidarności
25 czerwca 2020
Na Śląsku odprawiono msze w intencji górników
14 czerwca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
27 marca 2018 Portal gospodarka i ludzie autor: AMC

Górnictwo: związki chcą wywalczyć swoje

Bogusław Hutek, szef Solidarności w PGG podkreśla, że jeżeli nie będzie do pracy wykwalifikowanych pracowników z dobrym wynagrodzeniem to ta firma nie będzie funkcjonować
fot: Bartłomiej Szopa

Rozbieżności w negocjacjach płacowych pomiędzy Polską Grupą Górniczą, a działającymi w niej organizacjami związkowymi dotyczyły wysokości podwyżek - podkreślił przewodniczący Solidarności w PGG Bogusław Hutek. 26 marca podpisano protokół rozbieżności, bo nie doszło do kompromisu. Powołany zostanie mediator. 

- Zarząd twierdzi, że będzie miał stratę ok. 200 mln zł. Uważamy, że w tym roku spółka osiągnie dużo lepszy wynik - powiedział.

Dodał, że jego zdaniem podwyżki proponowane przez stronę społeczną nie są wygórowane.

- Zresztą widać, co się dzieje na kopalniach - młodzi ludzie odchodzą. Trzeba prowadzić inwestycje - zgadzamy się z tym. Tylko mając nawet najlepszy sprzęt, jeżeli nie będzie do pracy wykwalifikowanych pracowników z dobrym wynagrodzeniem, ta firma i tak nie będzie funkcjonować - podkreślił Hutek i dodał że ludzie uciekną z górnictwa, bo pojawiają się lepiej płatne propozycje pracy, np. w strefach ekonomicznych .

Związkowiec powiedział, że strona społeczna nie chce działać na szkodę firmy, ale chce wywalczyć swoje.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (14) pokaż wszystkie
  • Maszyniok 29 marca 2018 03:36:59
    Profile Avatar

    Dawać kasę i to grubo bo nam się należało tak jak Szydło i reszcie

  • rekin 28 marca 2018 21:13:06
    Profile Avatar

    Wędkarz---a co takiego rybak nieprawdziwego napisał? Zobacz na wcześniejsze komentarze.

  • wędkarz 28 marca 2018 14:28:17
    Profile Avatar

    Rybak ciebie od tych ryb już całkiem się pod beretem poprzestawiało

  • RYBAK 27 marca 2018 21:00:10
    Profile Avatar

    Ludzie nie dajcie się zwieść walczącym związkom ,wszystko jest ustalone co i jak ,teraz to tylko pozorowana walka związkowa ,aby zatrzymać ludzi masowo ,całymi brygadami wypisujących się ze związków Dzisiejsze związki nie gwarantują normalności i przestrzegania praw pracowniczych świadczy o tym utrata przywilejów górniczych za zgoda związków i powolne odcinanie kuponików .TRACIMY coraz więcej, a zyskujemy tz. WALCZĄCE ZWIĄZKI. Niech obniżą skład o 50 % do czego im tyle kasy?.

  • Jankowice 27 marca 2018 17:34:38
    Profile Avatar

    Brawo panowie ze Związków Zawodowych, do boju nie dajcie się tym oszustą.

  • Hanys 27 marca 2018 15:54:34
    Profile Avatar

    Powiem tyle że yno narzekocie na związki ale keby nie związki to PGG robilo by z wami co by chcieli ciekawe jak wtedy byście sie bronili i walczyli

  • Harry 27 marca 2018 13:14:58
    Profile Avatar

    Tytuł dobry, walczą o swoje he he. Patologia związkowa

  • NEO 27 marca 2018 11:43:56
    Profile Avatar

    szkoda, Że minister nie patrzyŁ tak wnikliwie na deficyt budŻetowy jak odbieraŁ dziesiĄtki tysiĘcy nagrody i jego kumple teŻ, a ciĘŻko pracujĄcym w przodkach i na Ścianach jaŁmŁuŻna 400.

  • HALEMBIORZ 27 marca 2018 11:37:07
    Profile Avatar

    nich sie zwiazki pochwala ze wczoraj ustalili ze z dniem 31 marca kwk wieczorek przechodzi do srka + 300 ludzi,,reszta alokacje na inne kopalnie,,,,,a moderator usuwa posty zeby ludzie szalu nie dostali

  • Ass 27 marca 2018 10:50:33
    Profile Avatar

    To czegoś tu nie rozumie tu pisze ze się nie dogadali. A zarząd na kopalni wywiesił kartkę że mogą dać na podwyżkę 200 mil oddziały przygotowawcze i ściany średnio 400 zł pozostałe 300 i 200

  • lolo 27 marca 2018 10:38:49
    Profile Avatar

    Do lolo. Widze ze koledze zwiazkowcowi nudzi sie w biurze i mydli ludziom oczy jakie to zwiazki w pgg sa zajebiste :D :D :D Każdy wie że związki chcą wywalczyć podwyżki przede wszystkim dla siebie stad procentowe podwyżki. Najmniej dostanie górnik, najwiecej dozór wyższy i zwiazki :D :D :D Związki za brame!!!!!!!

  • olo 27 marca 2018 10:15:32
    Profile Avatar

    Młodzi odchodzą a dlaczego kierownicy i nadsztygarzy nie odchodzą albo inspektorzy bo maja ciepłe posadki w biurach, czemu nie sa administracją, jakby zjeżdzali cały miesiąc na dół to by ich dawno na kopalnie nie było, sa tacy co od 30 lat dołu nie widzieli, gdzie jest Pan PREZES PGG????????????????????????????????

  • lolo 27 marca 2018 10:07:57
    Profile Avatar

    Człowieku w PGG związki przynajmniej coś robią a w JSW siedzą cicho i nic nie robia brawo związki z PGG nie dajcie się A panowie związkowcy z JSW bierzcie przykład jak się działa

  • AntyZwiązkowiec 27 marca 2018 09:59:00
    Profile Avatar

    Związki chcą walczyć o swoje.....a kiedy o pracowników?

  • VFJOG
    user