Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Górnicy z JSW reagują na apel stacji krwiodawstwa
13 lipca 2020
Prezydent w jastrzębskiej kopalni
9 lipca 2020
Nadzieja w górnikach
8 lipca 2020
TU rodziła się Solidarność!
1 lipca 2020
Zdegradowane, pohutnicze tereny zmienią się w dzielnicę marzeń
25 czerwca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
10 listopada 2015 Polska Agencja Prasowa

Konieczne może być "wyciszenie" niektórych kopalń na okres dekoniunktury

- Przed nami skonstruowanie programu restrukturyzacji górnictwa, ale musimy poznać faktyczny stan sektora. Jesteśmy już pod ścianą. Musimy mieć świadomość, że to kwestia polskiej racji stanu - stwierdził poseł PiS Grzegorz Tobiszowski
fot: Maciej Dorosiński

PiS prowadzi analizy sektora górniczego, przygotowując program restrukturyzacji branży - poinformował poseł PiS Grzegorz Tobiszowski. Ocenił, że analizy będą gotowe najpóźniej w I kw. 2016 r. Dodał, że konieczne może być "wyciszenie" niektórych kopalń na lata dekoniunktury.

- Przed nami skonstruowanie programu restrukturyzacji górnictwa, ale musimy poznać faktyczny stan sektora. Jesteśmy już pod ścianą. Musimy mieć świadomość, że to kwestia polskiej racji stanu. Nie stać nas na niedotykanie sedna sprawy, nawet najbardziej bolesna prawda dotycząca stanu górnictwa musi być znana. Konieczne jest do tego przeprowadzenie analiz, rozpoczęliśmy już gromadzenie materiałów. Na tej podstawie będziemy konstruować konkretne działania - powiedział Tobiszowski, członek zespołu PiS ds. programu dla branży górniczej.

Podkreślił, że analizie ma zostać poddana każda śląska kopalnia.

- Musimy ocenić przyszłość poszczególnych kopalń od strony dostępu do złoża i jego wielkości, stanu technicznego, organizacji pracy, relacji administracji do pracowników dołowych, inwestycji, zapylenia, obecności na rynkach itd. Te analizy muszą być zrobione z początkiem przyszłego roku, najpóźniej w pierwszym kwartale - zaznaczył.

Wskazał, że potrzebna będzie poprawa efektywności wydobycia i redukcja kosztów poprzez inwestycje, czy zmianę systemu organizacji pracy. W jego ocenie problemem są też wysokie koszty dzierżawionego, mało efektywnie wykorzystywanego sprzętu.

Strona 1 z 3
1
2
3
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (14) pokaż wszystkie
  • neo 12 listopada 2015 08:32:49
    Profile Avatar

    zlikwidowaĆ odrabianie wojska i wprowadziĆ urlopy gÓrnicze !!!!!!!!!!!

  • Mlody 11 listopada 2015 20:52:01
    Profile Avatar

    Zgadza sie , Sośnica skansen jak .... !!! Najgorsza kopalnia w kraju

  • zdzichu 11 listopada 2015 20:41:59
    Profile Avatar

    pierwsza do "wygaszenia" jest kwk SOŚNICA

  • kwk makoszowy 11 listopada 2015 20:07:39
    Profile Avatar

    Makoszowy juz powoli wyciszaja tylko mydlenie oczu przez za...ne zwiazki

  • drwal 10 listopada 2015 20:45:48
    Profile Avatar

    Tu nie ma co wyciszać. Tu trzeba zamykać zdechłe kopalnie, ale by zrobić to bezboleśnie należy wprowadzić urlopy górnicze dla całej branży, zlikwidować odrabianie wojska i chorobowego, a resztę załogi rozlokować po rentownych, pozostałych kopalniach. Pomysł sprawdzony za reformy p Buzka. Więc po co wyważać drzwi które już są otwarte.

  • ti 10 listopada 2015 18:06:45
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ja 10 listopada 2015 14:33:09
    Profile Avatar

    Nie rozumie co byście chcieli że oni wam za pomoca złotej różdżki naprawią wszsytko ci zepsuło PO? Dajmy im czas byle nie będzie zwolnień i zabierania górnikom pieniędzy Mam nadzieje że wezną sie też za opodatkowanie węgla i obniżenie akcyzy .

  • ja 10 listopada 2015 14:30:41
    Profile Avatar

    To chyba dobrze że nie chce likwidowac i wyciszać.W Niemczech tez są kopalnie wyciszone .Coś trzeba zrobic ludzie ,lepiej to niz za chwile całkowicie ma KW paść .I nie narzekajcie oni muszą bardzo duży bajzel po PO posprzątać.Za pare lat przyjda lepsze czasy i się kopalnie otworzy.

  • jsw 10 listopada 2015 14:11:23
    Profile Avatar

    mamy za swoje był Tomczykiewicz z PO a teraz Tobiszewski zPIS jeden zamykał drugi wycisza nie będzie dobrze zabiorom wszystko jak nam w Jsw i zagonią do roboty 7 dni w tygodniu

  • tyl 10 listopada 2015 13:52:28
    Profile Avatar

    Panie Tobiszowski, niech ktoś porozmawia z szeregowymi pracownikami, z dozorem średnim, my na prawdę też możemy coś wnieść i zaproponować, może w wyciszanych kopalniach zorganizować cośw rodzaju kursów szkoleń przygotowywania kadry dla innych bo za 3-4 lata nie będzie miał kto pracować kto zna sięna robocie, wywalcie firmy i dajcie tych ludzi pod kopalnie a nie chłopaki zarabiają po 1600 złotych a prezesunie po 16000 i temat ostatni , emeryty za kopalnie i zakaz pracy na dole dla emeryta

  • górnik 10 listopada 2015 13:28:42
    Profile Avatar

    zlikwidujcie mafię węglową to będzie dobrze. dlaczego na górnictwie jedni zarabiają miliony? dlaczego istnieją niepotrzebni pośrednicy przy zakupie dla górnictwa towarów?

  • górnik 10 listopada 2015 13:24:37
    Profile Avatar

    Jak zajmował się górnictwem rząd PO widać po zapaści górnictwa a w szczególności po wystąpieniu pana Czerwińskiego w TVS w programie "Kopalnia Tematów". W wywiadzie minister mówi, że związki z dyrekcjami kopalń zmanipulowały wyniki i lepsze kopalnie z KW zostały przeniesione do SRK a gorsze zostały w KW SA ale to że minister mówi "Czy to zrobili dobrze czy źle to nie mnie oceniać" JAK NIE TOBIE TO OCENIAĆ TO CZŁOWIEKU KOMU !!!!! i tu widać całą niemoc tego rządu

  • Piotr 10 listopada 2015 13:16:49
    Profile Avatar

    Tobiszewski mówi to samo co PO na początku roku, tylko "likwidację" nazwał wyciszeniem

  • Janusz Maj 10 listopada 2015 10:52:34
    Profile Avatar

    Wygaszenie brzmi lepiej niż eutanazja, czy przypadkiem w tej sprawie skutek nie będzie taki sam ?

  • LWPHM
    user