Górnictwo - Polska Grupa Górnicza

Lista artykułów

Zespół specjalistów analizował wpływ eksploatacji górniczej na tereny Katowic

W siedzibie KWK Murcki-Staszic w Katowicach odbyło się 32. posiedzenie zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej kopalń Polskiej Grupy Górniczej na powierzchnię terenu w granicach administracyjnych Katowic - informację przekazał Wyższy Urząd Górniczy.

Odprawa, a potem zmiana pracy. Z branży górniczej do sektora kolejowego

Odbyło się już pierwsze spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom kontynuowania pracy zawodowej poza branżą górniczą, w sektorze kolejowym. W spotkaniu uczestniczyły osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia u regionalnego przewoźnika. Chodzi o wspólny projekt PGG oraz Kolei Śląskich.

Koniec kopalni Wujek: Co dalej z pracownikami? PGG podaje szczegóły dotyczące zatrudnienia

Po 127 latach funkcjonowania kopalnia Wujek 1 kwietnia symbolicznie zakończyła swoją działalność. Co to oznacza dla pracowników zakładu?

Zwycięzca aukcji WOŚP odwiedził KWK Sośnica

W Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica odbyła się wizyta darczyńcy, który wylicytował zjazd do kopalni. Dochód z aukcji przeznaczony został na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wyjątkowi goście w kopalni Chwałowice. Gwiazdy futsalu zjechały na dół

Falcao, najbardziej utytułowany futsalista na świecie, wraz z reprezentacją Brazylii, odwiedził KWK ROW Ruch Chwałowice. Niektórzy zawodnicy zjechali pod ziemię.

Mocny wstrząs w Halembie. Załoga bezpieczna

Jak informuje Polska Grupa Górnicza w kopalni Halemba o godz. 16.17, 31 marca, miał miejsce silny wstrząs. Załoga jest bezpieczna. 

Grób Pański z drzewiarką, ringami i bryłami węgla

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w katowickim Brynowie górnicy zbudowali Grób Pański. Ta tradycja budowy liczy sobie już kilkanaście lat.

Ocenili wpływ eksploatacji górniczej na tereny Bierunia

W Urzędzie Miejskim w Bieruniu odbyło się 30. posiedzenie zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej Polskiej Grupy Górniczej Oddział KWK Piast-Ziemowit na powierzchnię terenu w granicach administracyjnych miasta. Spotkanie miało miejsce 26 marca.