Instytut Techniki Górniczej KOMAG zaprasza na 12. Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu KOMTECH, poświęconą innowacyjnym technikom i technologiom dla górnictwa w aspekcie rozwoju efektywnego i bezpiecznego górnictwa, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada br. pod patronatem prezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Celem konferencji, organizowanej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jest przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych, badawczych i technicznych w dziedzinie górnictwa podziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, oraz wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań, a także wykorzystaniem innowacyjnych technik i technologii.
Program siedmiu konferencyjnych sesji obejmuje prezentację 33 referatów, w których zostaną przedstawione m.in. wybrane zagadnienia bezpieczeństwa, związane z eksploatacją nowoczesnych maszyn i urządzeń (Wyższy Urząd Górniczy), najnowsze osiągnięcia producentów Grupy Kopex, dotyczące zmechanizowanych kompleksów ścianowych, doświadczenia Katowickiego Holdingu Węglowego oraz Kompanii Węglowej w zakresie wdrażania nowych technik i technologii, jak również innowacyjne rozwiązania opracowane w Instytutach CIOP, EMAG i KOMAG. Udział w konferencji zapowiedziało liczne grono uczestników, reprezentujących naukę i przemysł.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.