Sześć spółek zostało dopuszczonych przez ministerstwo skarbu państwa do dalszego etapu negocjacji w sprawie kupna 85 proc. akcji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa, czyli do zbadania dokumentów i złożenia ofert wiążących - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez resort skarbu.
W tym gronie znalazły się m.in. Kompania Węglowa, Węglokoks oraz Famur.
Ponadto do dalszych negocjacji resort zaprosił Mennicę Polską SA, Spółkę Pracowników COIG Sp. z o.o. oraz spółkę Wasko SA.
Jak już informowaliśmy na portalu nettg.pl ofertę na zakup COIG złożyło w sumie siedem spółek. Do dalszych negocjacji resort nie zaprosił firmy 3SERVICES FACTORY SA .
MSP chce sprzedać 459 000 akcji spółki, stanowiących 85 proc. jej kapitału zakładowego. Wartość nominalna pojedynczej akcji to 10 zł.
Ministerstwo już raz chciało sprzedać COIG. We wrześniu ubiegłego roku oferty złożyły: Asseco Poland, Infovide-Matrix, B3System i Web Inn, a w październiku do negocjacji zostały zaproszone Asseco Poland, B3System i Web Inn. Ostatecznie negocjacje zostały zamknięte bez rozstrzygnięcia.
Podstawowym przedmiotem działalności COIG jest świadczenie usług outsourcingowych w zakresie rozwiązań informatycznych, tworzenie programów komputerowych, ich sprzedaż i serwisowanie. Największym odbiorcą sektorowym wyrobów spółki jest przemysł wydobywczy węgla kamiennego. Spółka dostarcza także wyroby dla administracji publicznej oraz podmiotów prowadzących działalność w zakresie ochrony zdrowia.
Spółka zajmuje czołową pozycję na rynku krajowym wśród dostawców usług informatycznych oraz kompleksowych rozwiązań informatycznych dla dużych i średnich przedsiębiorstw, głównie dla branży górnictwa węgla kamiennego, ale również urzędów administracji publicznej oraz jednostek służby zdrowia. Z usług korzysta ponad 400 odbiorców, z czego około 85 proc. sprzedaży, to usługi dla dużych firm.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Niech to kupi Kompania Obie firmy sa podobnie zarzadzane i w dodatku panstwowe i nic się wtedy nie zmieni. Nikt nie chcę zmian w COIGu. Czasy 60-te się już skonczyly i czas wreszczie pomyslec o nowym zdrowym zarzadzaniu firma, ale to niestety nie z tymi menagerami. Jeszcze kilka lat i się obudza z reka w nocniku!