Energa Obrót z Grupy Orlen zamierza znaleźć podmioty do serwisu i naprawy stacji ładowania samochodów elektrycznych do 2030 r. na terenie całej Polski. Trwa rozpoznanie warunków świadczenia takich usług; po zbadaniu rynku ma zostać ogłoszone postępowanie ofertowe.
Zapytanie o informację “Rozpoznanie warunków świadczenia usług serwisowych oraz naprawy stacji ładowania samochodów elektrycznych“ w imieniu i na rzecz Energi Obrót ogłosiła Energa Logistyka. Odpowiedzi można składać do 28 lutego.
Energa Obrót zapowiedziała, że po przeprowadzonym badaniu rynku planowane jest uruchomienie procesu ofertowego “w przedmiocie świadczenie usług serwisowych i naprawy stacji ładowania samochodów elektrycznych od 2025 do 2030 r. na obszarze całej Polski“.
Spółka podała, że posiada 367 ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które działają w sieci Orlen Charge, a “plany do 2030 r. to około 1000 urządzeń“.
Grupa Orlen, do której należą m.in. Energa Obrót i Energa Logistyka, to multienergetyczny koncern, który posiada rafinerie w Polsce, Czechach i na Litwie oraz sieć stacji paliw, w tym także w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech i w Austrii. Rozwija też segment wydobywczy ropy naftowej i gazu ziemnego, segment petrochemiczny oraz energetyczny, w tym z odnawialnych źródeł energii. W planach koncernu jest również rozwój energetyki jądrowej opartej o małe, modułowe reaktory SMR.
Na początku stycznia tego roku Orlen ogłosił zaktualizowaną strategię do 2035 r. Koncern zapowiedział wówczas, że jednym z głównych jego celów do końca dekady jest wzrost udziału w krajowym rynku energii dostarczanej do samochodów elektrycznych do poziomu 33 proc. i rozbudowa krajowej sieci punktów ultraszybkiego ładowania prądem stałym o 5,8 tys.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.