SRK nabiera tempa w przekazywaniu samorządom terenów pogórniczych. w ZG Brzeszcze ćwiczyli ratownicy i ich psy. Niemieckie firmy coraz częściej borykają się z krótkoterminowymi przerwami w dostawie prądu. O tym 15 stycznia pisał netTG.pl Gospodarka - Ludzie.
* Spółka Restrukturyzacji Kopalń przekazała w darowiźnie gminie Świerklany niemal 25 ha. Jest to 66 działek o łącznej wartości rynkowej ponad 6 mln zł. Gmina ma plany, by na tym terenie powstało centrum rekreacyjne.
* 12 stycznia w Zakładzie Górniczym Brzeszcze odbyły się ćwiczenia, w których wzięło udział 10 psów ratowniczych GOPR i policji wraz z przewodnikami. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności psów w trudnych warunkach podziemnych, które mogą wystąpić podczas akcji ratunkowych - poinformowali przedstawiciele Południowego Koncernu Węglowego.
* Pierwszy milion? Zapomnijmy o latach 2030-2040. Powinniśmy myśleć w kategoriach 2050 plus – odpowiada dr. inż. Aleksander Sobolewski, dyrektor Instytutu Technologii Paliw i Energii, zapytany przez dziennikarza portalu netTG.pl Gospodarka - Ludzie, kiedy w Europie wyprodukujemy pierwszy milion ton całkowicie zielonej stali, która będzie konkurencyjna cenowo w stosunku do dzisiejszej technologii?
* Niemieckie firmy coraz częściej borykają się z krótkoterminowymi przerwami w dostawie prądu. Potwierdzają to badania przedsiębiorstw przeprowadzone przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (DIHK).
* W wyniku rządowej akcji ratunkowej odnaleziono 152 górników z nielegalnej kopalni złota Buffelsfontein w Stilfontein w RPA. Niestety 60 z nich uznano za zmarłych - informuje Sunday World. Portal przypomina, że rząd zwrócił się o pomoc do firmy ratowniczej Mines Rescue Services (MRS) w celu uwolnienia nielegalnych górników uwięzionych pod szybem 11 starej kopalni w północno-zachodniej części kraju.
* Studium wykonalności wydobycia litu w Górach Rudawowych powinno zostać ukończone latem. Decyzja w sprawie projektu wydobycia litu w Cínovcu w Rudawach zostanie natomiast podjęta do końca br. – podał czeski koncern energetyczny ČEZ.
* Tworzenie bezemisyjnej energetyki będzie nas drogo kosztować, a politycy powinni lepiej to ludziom uświadomić – powiedział Václav Bartuška, specjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej ds. bezpieczeństwa energetycznego, w programie Spotlight w portalu Aktuálně.cz.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.