To pytanie zadaje sobie wielu początkujących przedsiębiorców. Niby koszt jest niewielki i opłaty miesięczne również, ale dla mikroprzedsiębiorcy, który jeszcze nie zaczął zarabiać, dosłownie każda złotówka się liczy. Energia elektryczna, telefon, internet, wywóz śmieci i tak dalej – każdy rachunek do zapłacenia oddala wizję amortyzacji inwestycji. I o ile bez telefonu i internetu nie da się funkcjonować, terminal nie wydaje się priorytetowym wydatkiem.
Z drugiej strony brak akceptacji transakcji bezgotówkowych może wymiernie zmniejszyć liczbę klientów. Jest jednak wyjście z tej sytuacji, szczególnie ważne dla początkujących, niewielkich przedsiębiorców. To darmowe terminale płatnicze. Nie jest to żadna pułapka marketingowa, nie ma ukrytych kosztów. To specjalny program dla przedsiębiorców.
Jak wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa?
Program Polska Bezgotówkowa to inicjatywa podjęta przez Ministerstwo Rozwoju, Związek Banków Polskich oraz agentów rozliczeniowych działających na polskim rynku, w którym uczestniczy eService.pl. Jej celem jest upowszechnienie akceptacji płatności bezgotówkowych. Polega on na udostępnieniu bez żadnych opłat terminala płatniczego na okres jednego roku. Program nie stawia przed uczestnikami żadnych szczególnych wymagań. Jedynym, koniecznym do spełnienia warunkiem jest niekorzystanie z terminala płatniczego przez 12 miesięcy poprzedzających przystąpienie do programu. Nie jest brany pod uwagę rodzaj działalności, wiek firmy i jej wielkość. Aby otrzymać darmowe terminale płatnicze, należy wybrać typ terminala i złożyć wniosek za pośrednictwem internetu. Można też telefonicznie połączyć się z konsultantem, który pomoże dokonać optymalnego wyboru terminala i poprowadzi krok po kroku przez formalności. Końcowym etapem jest podpisanie umowy.
Czy przystąpienie do programu niesie za sobą jakieś ryzyko?
Z darmowych terminali płatniczych można korzystać 12 miesięcy lub do osiągnięcia 100 000 złotych obrotu. Nie ma żadnych opłat za samo urządzenie, jego instalację i używanie. Nie ma też żadnych zobowiązań – w razie niepowodzenia można w dowolnym momencie zrezygnować z programu i oddać terminal. Firma eservice.pl aktywnie wspiera uczestników programu, doradzając i oferując różnego rodzaju darmowe terminale płatnicze – stacjonarne, mobilne, a także w postaci oprogramowania na telefon. Decydując się na terminal płatniczy, przedsiębiorca może przyciągnąć więcej klientów, zaoszczędzić na czasie, a także uniknąć problemów z przechowywaniem, transportem i wpłatami większych ilości gotówki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.