LW Bogdanka chce szybko reagować na sytuację rynkową. Resort przemysłu pracuje nad zmianą ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. A w kopalni Bobrek martwią się o przyszłość. Tak minął 29 października w portalu netTG.pl Gospodarka - Ludzie.
* Z kryzysem na rynku węgla musi sobie radzić również najnowocześniejsza polska kopalnia, czyli Bogdanka. Elastyczne reagowanie na szybko zmieniającą się sytuację rynkową, jest szczególnie trudne w przypadku górnictwa węglowego, gdzie inwestycje trwają dwa, a nawet trzy lata. - Musimy dziś umiejętnie zarządzać przyszłością naszego zakładu i planować działalność w tak elastyczny sposób, żeby móc reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową – mówi Sławomir Krenczyk, wiceprezes LW Bogdanka ds. rozwoju.
* W Ministerstwie Przemysłu trwają prace koncepcyjno-robocze mające na celu wypracowanie projektu zmiany ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego – taką odpowiedź uzyskali przedstawiciele Związku Zawodowego Górników w Polsce na pismo przesłane w poniedziałek, 28 października, do resortu przemysłu.
* Wszystkie organizacje związkowe działające w Weglokoksie Kraj podpisały się pod pismem do minister przemysłu Marzeny Czarneckiej. Związkowcy zwracają się o pilne spotkanie z udziałem minister przemysłu oraz zarządu Węglokoksu Kraj. Tłumaczą to tym, że załoga Węglokoksu domaga się przedstawienia rzetelnych i szczegółowych informacji dotyczących dalszego funkcjonowania spółki oraz przebiegu procesu likwidacyjnego kopalni Bobrek-Piekary.
* Musimy mieć stabilność gospodarczą i stabilność prawa; musimy zapanować nad rynkiem pracy i polityką migracyjną - tak o zmianach koniecznych, by polskie firmy były bardziej konkurencyjne w Europie i na świecie, mówił Jerzy Buzek podczas otwarcia Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach.
* Wielkim wyzwaniem dla Unii Europejskiej jest budowa sieci transferujących tanią energię z państw mających do niej dostęp, ale też, w przypadku Polski, znad morza, gdzie będzie powstawała, w głąb kraju - mówił we wtorek w Katowicach europoseł Borys Budka.
* 22 października 2024 r. w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym, odbyło się robocze spotkanie dyrektor Instytutu Agnieszki Szczygielskiej z prezesem zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Mirosławem Bagińskim.
* W związku z upływem terminu zapłaty kary w wysokości 359 mln zł Grupa Azoty Puławy zażądała od Polimeksu Mostostal wypłaty 106 mln zł z tytułu gwarancji bankowych - poinformowały puławskie Azoty. 25 października br. Polimex Mostostal uznał wezwanie do zapłaty kary za bezzasadne.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Wszędzie odrabiają 24 i 31 grudnia ! Węglokoks Kraj 31 odrabiamy???