Związki zawodowe działające w Lubelskim Węglu Bogdanka organizują masówki. Spotkania z załogami odbędą się w tym i przyszłym tygodniu.
Masówki zaczną się w Bogdance w czwartek, 8 sierpnia. Zaplanowano je na godziny 6.00, 12.00, 18.00 i 0.00. Dzień, później czyli 9 sierpnia spotkania odbędą się w polu Stefanów. Tam związkowcy i załoga spotkają się o 6.00, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00, 21.00, 0.00 i 2.00 w nocy 10 sierpnia. Natomiast na poniedziałek, 12 sierpnia, zaplanowano masówki w polu Nadrybie. (6.00, 12.00, 18.00).
Związkowcy ze Związku Zawodowego Górników w Polsce, NSZZ Solidarność, Związku Zawodowego Przeróbka i Związku Zawodowego Kadra w ogłoszeniu o masówkach zaapelowali o liczny udział wszystkich pracowników, w szczególnie członków organizacji związkowych.
Jak wskazali: „mamy szczególną sytuację, kiedy należy się zmobilizować, pokazać gotowość działania i zaplecze społeczne, jakie stoi za związkami, bo to jest nasza siła i najważniejszy argument w negocjacjach”.
„Wszystkim wiadomo, że czas jest trudny, przyszłość niepewna, a o podwyżkach nikt w całej Grupie Enea nawet nie chce słyszeć. Musimy się zebrać nie tylko na zwyczajowe przekazanie informacji, ale głównie po to, żeby pokazać nasze wspólne stanowisko i podkreślić głos, gotowość i wolę załogi do działania” - dodali związkowcy.
Sprzedawany przez LW Bogdanka węgiel kamienny energetyczny stosowany jest przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej, cieplnej i produkcji cementu. Odbiorcami spółki są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej, zlokalizowane we wschodniej i północno-wschodniej Polsce.
LWB jest częścią Grupy Enea. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2009 r. LW Bogdanka posiada trzy pola wydobywcze: Bogdanka, Nadrybie, Stefanów.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Zawisza, co kogo obchodzi Bogdanka, w świecie liczy się tylko ŚLĄSK i jego zasoby węgla.
W jednej z najlepszych kopalń węgla masówki bo przyszłość niepewna, a to tylko rok od przejęcia większości udział przez skarb państwa - trzeba przyznać że szybko poszło. A na drugim biegunie PGG które wypłaca co chwilę jednorazówki będąc bankrutem