Już po raz czwarty, w najbardziej industrialnym miejscu w kraju, odbędzie się Carnall Festival. W lipcu i sierpniu w Zabrzu, w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, w ramach Carnall Festivalu, zagrają artyści, których muzyka potrafi łączyć pokolenia. Pierwsza odsłona festiwalu już 7 lipca. Kogo zobaczymy na scenie?
Nikt nie ma wątpliwości, że to najbardziej industrialny festiwal w Polsce. Tego lata na muzycznej scenie pojawią się różne style i gatunki. Każdy, kto zagości w tym wyjątkowym miejscu, znajdzie coś dla siebie. To tutaj tradycja i przemysłowe dziedzictwo miesza się z nowoczesnością.
Carnall Festival to unikatowe przedsięwzięcie wspierające wartościowe zjawiska polskiej kultury muzycznej oraz trendy i międzynarodowe standardy muzyczne w ramach czterech dużych koncertów oraz czterech wydarzeń muzycznych na małej scenie pn. „Świeże brzmienia” (plenerowe potańcówki). Wszystko odbywa się w przestrzeni postindustrialnych terenów zrewitalizowanej Sztolni Królowa Luiza. Wydarzenie to łączy pokolenia, prezentuje różnorodne gatunki (m.in: rock, hip-hop, muzyka alternatywna, elektronika, poezja śpiewana).
Kogo zobaczymy na scenie?
07.07.2024
Daria ze Śląska / Natalia Szroeder
21.07.2024
O.S.T.R. / Fisz Emade
04.08.2024
Oskar Cyms / Patrycja Markowska
25.08.2024
Young Igi / Otsochodzi / Daria Zawiałow
Dodatkowo w dniach: 13.07, 27.07, 10.08, 31.08 w godzinach 20:00 – 02:00 organizatorzy zapraszają na darmowe plenerowe potańcówki – „Świeże brzmienia” również w Strefie Carnall.
„Festiwal jest istotnym i wyróżniającym się elementem w procesie transformacji postrzegania poprzemysłowych przestrzeni Górnego Śląska, w których dbałość o tradycje i dziedzictwo spotyka się z nowymi doświadczeniami i zjawiskami artystycznymi” – podkreślają organizatorzy.
Warto wiedzieć, że Muzeum Górnictwa Węglowego prowadzi szeroką działalność w sferze turystycznej, edukacyjno-kulturalnej i wystawienniczej. W ostatnich latach Muzeum zostało wyróżnione Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego roku oraz godłem Teraz Polska. Sama Sztolnia otrzymała również prestiżową nagrodę Europa Nostra. Szczyci się również koordynowanym przez Muzeum wpisem Barbórki górników węgla kamiennego na Górnym Śląsku oraz górniczych orkiestr dętych Górnego Śląska na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Bilety dostępne na ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/carnall-festival.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.