W piątek, 28 czerwca br. ukaże się kolejny numer Górniczej. Na pierwszej stronie w artykule red. Jacka Madei sygnalizujemy naszym Czytelnikom spadek produkcji w Polskiej Grupie Górniczej. Wyniesie on najprawdopodobniej 3 mln ton, co zmniejszy przychody firmy. Prezes Leszek Pietraszek zastrzegł, że PGG nie planuje żadnych nagłych zwolnień.
Trybuna Górnica otrzymała specjalny dyplom z okazji 30-lecia obecności na rynku prasowym. Informację z uroczystej gali również zamieszczamy na pierwszej stronie.
Poza tym piszemy szeroko o inwestycjach w systemy i technologie. W ostatnim czasie w PGG przewodzi pod tym względem katowicka kopalnia Staszic-Wujek. Z kierownictwem zakładu rozmawiał red. Kajetan Berezowski. Tymczasem o kłopotach LW Bogdanki wspomina w swoim materiale red. Jacek Madeja.
Co ma wspólnego Saddam Husajn i słynna przesłona, która uratowała turowską odkrywkę? Wbrew pozorom ma. Z jej projektantami i wykonawcami spotkał się red. Kajetan Berezowski.
Ten sam autor rozmawiał w Ostrawie z Lubomirem Zaoralkiem, byłym ministrem spraw zagranicznych Republiki Czeskiej. I on jest zdania, że Zielony Ład trzeba napisać od nowa.
Grupa Elemental otworzyła nowoczesny zakład odzysku strategicznych metali przemysłowych i szlachetnych. W materiale pt. „Miejskie górnictwo w Zawierciu” pisze o tym red. Maciej Dorosiński.
Bez kopalni i bez huty. Sąsiadujący z województwem śląskim kraj morawsko-śląski przeżywa kryzys. O ile rozstanie z węglem kamiennym zostało zaplanowane, to już pożegnanie z hutnictwem niekoniecznie. Huta Liberty zatrudniająca ponad 4 tys. pracowników może zostać postawiona w stan likwidacji. Czy nasi południowi sąsiedzi są na to przygotowani? O tym pisze w swym artykule red. Kajetan Berezowski.
Naszym Czytelnikom przypominamy najciekawsze fragmenty tekstów, które w tygodniku ukazywały się dokładnie 30 lat temu. Red. Monika Krężel tym razem wraca do kopalni Budryk. Pisze też o pierwszej edycji projektu dla młodzieży „Transformersi w szkołach – Edukacja na rzecz zielonej transformacji i zachowania kultury górniczej w regionie”.
W naszej rubryce poświęconej pozytywnie zakręconym ludziom dziś przedstawiamy postać Józefa Shopy, górnika z krwi i kości, rodem z rudzkiego Orzegowa.
Zespół redakcyjny życzy miłej lektury.
Numery: aktualny i archiwalne Trybuny Górniczej są udostępniane za darmo 30 dni od daty publikacji. W celu dostępu natychmiastowego zachęcamy do zakupu subskrypcji premium: https://nettg.pl/premium
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.