We wtorek, 18 czerwca br. w siedzibie Lubelskiego Węgla Bogdanka odbyło się 23. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu w granicach gmin: Cyców, Ludwin i Puchaczów.
W obradach uczestniczyli przedstawiciele: Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie, samorządów terytorialnych, tj. wójtowie gmin: Cyców, Ludwin i Puchaczów oraz przedstawiciele LW Bogdanka.
Podczas spotkania omówiono: zjawisko sejsmiczności wywołanej robotami górniczymi w obszarze górniczym w I połowie 2024 r. z uwzględnieniem stosowanej aparatury pomiarowej, przyczyn i skutków aktywności wstrząsów, monitorowania sejsmiczności, przeciwdziałania zagrożeniom wynikającym z aktywności sejsmicznej, itp.; informacje wójtów gmin Puchaczów, Ludwin, Cyców na temat szkód górniczych, które wystąpiły w I połowie 2024 r. oraz napraw wynikłych z prowadzenia bieżącej działalności górniczej LW Bogdanka; przebieg eksploatacji górniczej w I półroczu 2024 r. ze szczególnym uwzględnieniem skutków jej oddziaływania na powierzchnię terenu w granicach obszaru górniczego oraz zestawienie zaistniałych skutków eksploatacji z prognozami oddziaływań na 2024 r.; zaplanowane na II półrocze 2024 r. roboty górnicze i prognozowane w tym okresie oddziaływania na powierzchnię terenu; sprawy związane z naprawą szkód górniczych wykonaną w I półroczu 2024 r. przez LW Bogdanka.
LW Bogdanka jest jedyną kopalnią prowadzącą wydobycie w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Zatrudnienie w LW Bogdanka na koniec 2023 r. wyniosło 5246 osób (natomiast zatrudnienie w całej Grupie Kapitałowej LW Bogdanka to 6132 osoby). W minionym roku kopalnia wyprodukowała ponad 7 mln t węgla handlowego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.