Związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej poinformowały w mediach społecznościowych o zmianach dokonanych na stanowiskach dyrektorów kopalń.
29 kwietnia ze stanowiska dyrektora kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie odwołany został Łukasz Szlązak. Pełnienie obowiązków dyrektora w tym zakładzie - do czasu powołania nowego dyrektora - powierzono Wojciechowi Badajowi.
Najwięcej zmian w dyrekcjach dokona się jednak w niedzielę, 5 maja. To będzie ostatni dzień urzędowania jako dyrektora kopalni Pniówek Mariana Zmarzłego. Od 6 maja zajmie on bowiem stanowisko zastępcy dyrektora Biura Produkcji w Biurze Zarządu JSW.
5 maja dyrektorem kopalni Budryk przestanie być Zbigniew Czarnecki. Dzień później zacznie on kierować kopalnią Pniówek. W pawłowickim zakładzie zmiany obejmą także stanowisko dyrektora technicznego. Od 6 maja obejmie je Łukasz Tobiczyk, który wcześniej taką funkcję sprawował w ruchu Borynia kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie. Tobiczyk na stanowisku tym zastąpi Marcina Mikołajczyka, który 6 maja obejmie stanowisko dyrektora technicznego kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia.
Szefostwo w Budryku obejmie natomiast Krzysztof Baranowski, który wcześniej był dyrektorem technicznym ruchu Szczygłowice kopalni Knurów-Szczygłowice. Dyrektorem zostanie 6 maja. Nowym technicznym w ruchu Szczygłowice zostanie natomiast Piotr Czyż.
Jak informowaliśmy już w portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie, we wtorek, 30 kwietnia, stanowisko prezesa JSW objął Ryszard Janta. Nowemu prezesowi powierzono również pełnienie obowiązków wiceprezesa ds. rozwoju w terminie od 30 kwietnia do 6 maja. Rada nadzorcza JSW zdecydowała o powołaniu Ryszard Janty na stanowisko prezesa spółki 17 kwietnia.
Zarząd JSW w pełnym składzie będzie funkcjonował od 6 maja – wtedy stanowisko wiceprezesa ds. ekonomicznych obejmie Remigiusz Krzyżanowski, a stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju Jarosław Kluczniok. Przypomnijmy, że wcześniej, 15 marca, Adam Rozmus objął stanowisko wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych, a Jolanta Gruszka stanowisko wiceprezesa ds. handlu.
JSW jest największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej. Do JSW należą cztery kopalnie: trzyruchowa kopalnia Borynia-Zofiówka-Bzie, kopalnia Budryk, dwuruchowa kopalnia Knurów-Szczygłowice oraz kopalnia Pniówek. Zatrudnienie w spółce wynosi ponad 21 tys. pracowników. W 2023 r. zakłady JSW wyprodukowały prawie 13,5 mln t węgla.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
Widac co polityka moze uczynic najslabszych wyniesc na wyzyny - słabe.... tak to nie miało wyglądać niech ojcowie beda na emeryturze i synów nie cisną - wspolczuje JSW