Stadion piłkarskiego Zagłębia Lubin dołącza do elitarnego grona obiektów sportowych posiadających sponsora i unikalną nazwę. Oficjalne nadanie nazwy KGHM Zagłębie Arena to efekt kilkumiesięcznej pracy związanej m.in. ze zmianami infrastrukturalnymi – informuje miedziowa spółka.
Stadion Zagłębia powstał w 2009 roku. Przez ponad dekadę kibice na arenie w Lubinie byli świadkami wielu wydarzeń, włącznie z meczami reprezentacji Polski czy koncertami jubileuszowymi KGHM Polska Miedź. Od minionej soboty, na mocy umowy sponsoringowej, główny obiekt Miedziowych nosi nazwę KGHM Zagłębie Arena.
– Nadanie nowej nazwy stadionu Miedziowych to element modernizacji tej areny, podkreślenie naszego zaangażowania. Planu inwestycyjnego, który jako właściciel klubu z powodzeniem realizujemy. Mówię tu m.in. o wymianie krzesełek dla kibiców. Dzisiaj wspólnie cieszymy się z sympatykami klubu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy drużyny – powiedział w sobotę Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź.
Kibice przyjeżdżający do Lubina zauważą nową fasadę przy sektorze G. Obiekt zdobi 201 pionowych profili o przekroju litery „Z” rozciągających się na ponad 70 metrów. Każdy z profili ma 11 metrów wysokości, a z przodu widnieje okazały napis KGHM Zagłębie Arena.
Sam logotyp ma ponad 43 metry długości, a wysokość każdej z liter jest spójna z wysokością bramki piłkarskiej – 2,44 metra. Po zmroku napis oświetla energooszczędna instalacja w technologii LED w pełni zasilana przez instalację fotowoltaiczną znajdującą się tuż przy głównym obiekcie Miedziowych.
– Arena zmagań, arena, na której toczy się walka, ale także arena, wokół której zbierają się ludzie kochający piłkarską rywalizację. Uważam, że w tej nazwie zawiera się tyleż prostota, co moc – mówił Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin.
KGHM Zagłębie Lubin w nowy sezon wchodzi nie tylko z piłkarskimi sukcesami, ale też z ambitnymi projektami inwestycyjnymi. Kończy się pierwszy etap przebudowy historycznego dla klubu obiektu – stadionu górniczego. Klub zamierza do końca września wyłonić wykonawcę stadionu górniczego. W ciągu 20 miesięcy ma powstać obiekt spełniający wymogi II ligi piłkarskiej, wraz z podgrzewaną płytą.
Inwestycja dotycząca nowej hali sportowej ma się rozpocząć w 2025 roku. Piłkarze będą tam mieli do dyspozycji pełnowymiarowe boisko, siłownię oraz zaplecze odnowy biologicznej. Przewidziane są również trybuny na 250 miejsc.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.