Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych objął ochroną ubezpieczeniową ratowników z Polskiej Grupy Górniczej, którzy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji - poinformowała w piątek firma. Jak dodano, PGG wysyła tam docelowo, o ile będzie takie zapotrzebowanie, ok. 50 ratowników górniczych.
- Zapewniliśmy ubezpieczeniową ochronę ratownikom Polskiej Grupy Górniczej, którzy niosą pomoc potrzebującym. Polscy ratownicy górniczy słyną z najwyższych umiejętności i udanych akcji, nie tylko w górnictwie. Życzymy im skutecznych działań w Turcji i solidaryzujemy się z ofiarami tragedii - powiedział cytowany w informacji prasowej prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Jak przekazało TUW PZUW, PGG wysyła do Turcji ok. 50 ratowników górniczych, o ile zostanie zgłoszone takie zapotrzebowanie.
TUW PZUW przypomniało, że współpracowało już z Polską Grupą Górniczą w ramach realizowanego w związku z pandemią COVID-19 programu Stan epidemii - dobre praktyki. W zeszłym roku Towarzystwo sfinansowało zakup specjalistycznego sprzętu dla Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
W środę PGG poinformowało, że około 50 jej ratowników górniczych poleci do Turcji, by pomóc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi. Część z nich już wyleciała. Na miejscu ratownicy górniczy będą ściśle współdziałać z polskimi strażakami.
W poniedziałek kilka regionów w Turcji i Syrii nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8, które spowodowało ogromne zniszczenia na kilkusetkilometrowym odcinku od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Potem nastąpiło jeszcze kilkadziesiąt słabszych wstrząsów.
- Według najnowszych doniesień w wyniku kataklizmu zginęło co najmniej 21 719 osób, z czego 18 342 w Turcji i 3377 w Syrii. Niemal 75,6 tys. mieszkańców obu krajów zostało rannych - powiadomiła w piątek Sky News za tureckimi i syryjskimi źródłami rządowymi oraz przedstawicielami rebeliantów z północno-zachodniej Syrii.
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Jest częścią największej w Europie Środkowo-Wschodniej Grupy Kapitałowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.
TUW PZUW zapewnia ochronę ubezpieczeniową na zasadzie wzajemności, co oznacza, że ubezpieczeni są jednocześnie jego członkami i współwłaścicielami. Tworzą w ramach TUW PZUW wspólnoty ubezpieczeniowe, zwane Związkami Wzajemności Członkowskiej, zrzeszające podmioty o podobnym profilu działalności. Działają w imię wspólnego interesu, a nie zysku.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.