Na niedzielę, 18 grudnia br., wyznaczono inaugurację dwóch darmowych gier terenowych w Wałbrzychu. Przedsięwzięciu patronują fundacja Via Salutis, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz jeden z portali internetowych poświęconych tego rodzaju grom.
Jedna z dwóch gier zatytułowana została „Co było a nie jest”. Ma ona formę pętli z zadaniami do wykonania na terenie śródmieścia Wałbrzycha. Natomiast przy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przygotowano drugą grę terenową, zapraszającą do odbycia „Górniczej Przygody” i poznania kopalnianych ciekawostek.
Szacuje się, że przejście całej gry może zająć od 40 do 70 min. Zabawa odbywa się na podstawie tekstu przygotowanego na ulotkach. Ulotkę do gry śródmiejskiej można otrzymać w okolicach centrum Biblioteka pod Atlantami lub Muzeum Porcelany. Chętni do gry górniczej otrzymają ulotkę w Starej Kopalni, konkretnie w kawiarni Sztygarówka. Ewentualnie można też wziąć w teren smartfona i pobrać na niego odpowiednią aplikację.
Na czym polega gra „Górnicza Przygoda”?
- Jak każda gra terenowa polega na tym, aby odnaleźć odpowiedni szlak, za pomocą treści gry z ulotki, iść nią do konkretnych miejsc, w których są zawarte odpowiedzi zagadek - forma gry ma wierszowaną treść, w którą trzeba wpisać konkretne odpowiedzi. Te utworzą hasło, którym jest lokalizacja ukrytej skrytki na terenie kopalni - odkrycie jej pozwoli ukończyć zabawę, zdobyć potwierdzenie zaliczenia gry i dopisania sobie jej do swoich osiągnięć w aplikacji Questy- wyprawy odkrywców lub po prostu zakończyć zabawę - odpowiada Tomasz Czeleń, specjalista w Dziale Marketingu i Promocji w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
Odbywając „Górniczą Przygodę”, można przy okazji poznać nieco górniczych ciekawostek. Jakiego rodzaju to ciekawostki?
- To jest tajemnica. Dotyczą one historii, zagadnień związanych z pracą wałbrzyskiej kopalni. Należy wziąć udział w grze, przejść prawidłowo trasę, aby je rozwiązać - stwierdza Tomasz Czeleń.
Udział w grach nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.