Tomasz Zdzikot został w piątek, 4 listopada, nowym prezesem KGHM Polska Miedź. Decyzje taką podjęła rada nadzorcza miedziowego koncernu. Jak podano w raporcie bieżącym, nowy prezes objął stanowisko w dniu powołania i tym samym przestał pełnić funkcję wiceprezesa ds. rozwoju w Polskiej Miedzi.
Tomasz Zdzikot od kwietnia 2020 r. pełnił funkcję prezesa Poczty Polskiej SA. Jest także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej EXATEL SA W latach 2020-2021 był przewodniczącym rady nadzorczej spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. Od listopada 2021 r. przewodniczący Zespołu Doradców Społecznych Ministra Obrony Narodowej ds. Cyberbezpieczeństwa. W grudniu 2021 r. został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju.
Wcześniej (2018-2020) pracował na stanowisku sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. W tych latach pełnił też funkcję pełnomocnika ministra obrony narodowej ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Odpowiadał m.in. za opracowanie, wdrożenie a następnie realizację programu podniesienia zdolności Sił Zbrojnych RP do działania w cyberprzestrzeni.
Od 2015 r. w randze wiceministra był związany z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Był również pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania organów administracji państwowej do współpracy z systemem informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym. W przeszłości pełnił również funkcję doradcy zastępcy prezydenta m.st. Warszawy oraz doradcy wojewody mazowieckiego. Był wiceprezesem Centrum Bankowo – Finansowego Nowy Świat SA i Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował w Departamencie Prawnym Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w tym jako wicedyrektor departamentu.
Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
Ukończył także m.in. program Top Public Executive organizowany przez IESE Business School w Barcelonie i Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, a także studia MBA w zakresie Cyberbezpieczeństwa na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe cyberbezpieczeństwa na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Prawnik czyli nie ma pojęcia o medzi...