Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się małymi zmianami głównych indeksów. Inwestorzy czekają na piątkową publikację danych z amerykańskiego rynku pracy, a także analizują najnowsze wyniki finansowe giełdowych spółek.
Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,26 proc. i wyniósł 32.726,82 pkt.
S&P 500 na koniec dnia stracił 0,08 proc. i wyniósł 4.151,94 pkt.
Nasdaq Composite wzrósł o 0,41 proc. i zamknął sesję na poziomie 12.720,58 pkt.
Napięcia między USA a Chinami pozostają podwyższone, a Fed nadal mówi o twardej walce z inflacją, lecz wyniki spółek wystarczyły jako katalizator kolejnego etapu odbicia. Wyniki spółek IT były lepsze od oczekiwań, co doprowadziło indeks S&P 500 do nowego rekordu QTD - napisano w raporcie Barclays.
Słabsze dane makro z USA wprawdzie podwyższyły oczekiwania rynków na łagodniejszą ścieżkę zwyżek stóp procentowych przez Fed, ale stratedzy ostrzegają, że może być jeszcze za wcześnie, by odrzucać na rynkach ryzyko wystąpienia recesji.
Sarah McCarthy i Mark Diver, stratedzy Sanford C.Bernstein uważają, że łagodna recesja w Europie jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, biorąc pod uwagę wyzwania jakie czekają region, w tym słabszy kurs euro, kryzys energetyczny i niepewność dotyczącą sytuacji politycznej we Włoszech.
Bank Anglii podniósł główną stopę procentową o 50 pb. do 1,75 proc. To najwyższa podwyżka stóp proc. w Wielkiej Brytanii od 1995 r. Decyzja była zgodna z przewidywaniami analityków. Bank prognozuje, że W. Brytania wejdzie w recesję w IV kw. 2022 r.
Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 260 tys. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 259 tys. wobec 254 tys. poprzednio, po korekcie z 256 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 1,416 mln w tygodniu, który skończył 23 lipca. Analitycy oczekiwali 1,387 mln wobec notowanych poprzednio 1,368 mln, po rewizji z 1,359 mln.
Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych w czerwcu wyniósł 79,6 mld USD wobec 84,9 mld USD deficytu miesiąc wcześniej, po korekcie z -85,5 mld USD. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 80,1 mld USD.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.