Załoga została wycofana, nie ma osób poszkodowanych – taką informacje przekazał za pośrenictwem mediów społecznościowych KGHM Polska Miedź na temat zdarzenia, do którego doszło w środę rano, 15 czerwca, w Zakładach Górniczych Rudna.
Jak informowaliśmy już w portalu netTG.pl, w kopalni na poziomie 1000 o godz. 4.40 zauważono zadymienie. W związku z tym podjęto akcję pożarową. Jak podała spółka, z rejonu zagrożenia wycofanych zostało 560 osób.
ZG Rudna to jedna z największych głębinowych kopalń rudy miedzi na świecie. Jej budowę rozpoczęto we wrześniu 1969 r. a w lipcu 1974 r. kopalnia osiągnęła 25 proc. projektowanego wydobycia i została oficjalnie przekazana do eksploatacji. Dzięki infrastrukturze Rudnej KGHM ma dostęp do złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy.
Eksploatacja złoża na terenie ZG Rudna prowadzona jest w trzech rejonach wydobywczych: GG-1, GG-2 i GG-3. W oddziale funkcjonuje 10 szybów o głębokości od 941 do 1244 m – 3 wydobywcze, 4 wentylacyjne i 3 zjazdowo-materiałowe.
Proces produkcyjny realizowany jest z zastosowaniem systemów eksploatacji komorowo-filarowych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.