Trwają prace renowacyjne na wewnętrznym dziedzińcu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Po ich zakończeniu przestrzeń ta uzyska nowoczesny wygląd, stając się miejscem bardziej przyjaznym dla studentów, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami.
Władze Wydziału szykują rekrutację, wychodzą z atrakcyjną ofertą edukacyjną, a przy okazji hołdują górniczym tradycjom. Raz jeszcze dementują pojawiające się informacje o tym, że usunięte zostaną symbole stanowiące o historii Wydziału, czyli figura św. Barbary i wagonik z węglem. Przywołują przy tym notatkę autorstwa prof. Krystiana Probierza zamieszczoną w portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie w kwietniu br., a dotyczącą przyszłości figurki św. Barbary znajdującej się na dziedzińcu Wydziału.
– Obiekty te zostaną umieszczone na postumentach i podświetlone, przez co staną się bardziej wyeksponowane niż obecnie – zapewniają.
Prace przy figurze św. Barbary odbywają się pod nadzorem konserwatora zabytków, a działania zostały poprzedzone desakralizacją figury zgodnie z procedurami Kurii Biskupiej w Gliwicach. Widok dziedzińca po renowacji przedstawiony został na specjalnych wizualizacjach, które były już prezentowane w czasie uroczystej Wydziałowej Akademii Barbórkowej w grudniu ubiegłego roku i są od ponad roku dostępne na tablicy w holu Wydziału.
Władze Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej zachęcają zatem wszystkich, którym leży na sercu dobro i rozwój Wydziału, aby korzystali z informacji źródłowych. Wydział jest otwarty dla wszystkich i tu można uzyskać informacje o kierunkach rozwoju i trwających inwestycjach za ponad 10 mln zł, prowadzonych dzięki wielkiej życzliwości władz rektorskich, a w szczególności prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, rektora Politechniki Śląskiej.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM.
Szczegóły: nettg.pl/premium
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.